Najboljši strelec Serie A Gonzalo Higuain je ekspresno izničil prednost Fiorentine. Foto: Reuters
Marcos Alonso
Marcos Alonso je zadel za vodstvo Fiorentine, nato pa je naredil veliko napako, ki je omogočila izenačenje Napolija. Foto: Reuters

Neapeljčani zdaj zaostajajo tri točke za vodilnim Juventusom, ki je v nedeljo odpravil Inter z 2:0.
Higuain hitro izničil vodstvo gostiteljev
Gostitelji so začeli odlično. V 6. minuti je Borja Valero podal iz kota, Marcos Alonso pa je z glavo zatresel mrežo. Že v naslednji akciji je strelec zadetka naredil veliko napako, v svojem kazenskem prostoru je slabo zadel žogo, vratar Ciprian Tatarusanu pa je že zapustil vrata, Gonzalo Higuain je darilo z veseljem sprejel in brez težav poslal žogo v nebranjeno mrežo. Argentinski napadalec se je veselil že 25. zadetka v letošnji sezoni v Serie A.
Kalinić in Tello v okvir vrat
Fiorentina je bila boljša v prvem polčasu. Nikola Kalinić je v 32. minuti z močnim strelom s 15 metrov stresel prečko. Gostitelji so imeli veliko smolo tudi sedem minut pred odmorom, ko je Cristian Tello zadel prečko. Tudi Milan Badelj je bil zelo blizu, a je v zadnji minuti prvega polčasa za las meril mimo vrat.
Taturusanu preprečil vodstvo Napolija
V 58. minuti je bilo vroče pred vrati Fiorentine. Najprej je streljal Jose Callejon, a je bil Taturusanu na mestu. Odbita žoga je prišla do Higuaina, ki je takoj sprožil, s sijajno parado pa se je še enkrat izkazal Taturusanu. Obe ekipi sta skušali priti do zmagovitega zadetka, gledalci na stadionu Artemio Franchi so uživali v napadalnem nogometu.
Iličić igral le v sodnikovem dodatku
Štiri minute pred koncem je Higuain dosegel zadetek, vendar je bil v prepovedanem položaju. Paulo Sousa je šele v 90. minuti v igro poslal Iličića, zamenjal je Badelja. Zadnjo priložnost je imel Lorenzo Insigne, ki je poskusil z levico v sodnikovem dodatku, vendar je bil vratar Fiorentine znova zbran.

27. krog:
FIORENTINA - NAPOLI 1:1 (1:1)
Marcos Alonso 6.; Higuain 7.

Fiorentina: Tatarusanu, Roncaglia, Gonzalo Rodriguez, Astori, Marcos Alonso, Vecino, Badelj (90./Iličić), Tello, M. Fernandez (69./Bernardeschi), Borja Valero, Kalinić.

Napoli: Reina, Hysaj, Raul Albiol, Koulibaly, Ghoulam, Allan (67./D. Lopez), Jorginho, Hamšik, Callejon (77./Mertens), Higuain (90./Gabbiadini), Insigne.

Sodnik: Paolo Tagliavento

LAZIO - SASSUOLO 0:2 (0:1)
Berardi 41./11-m, Defrel 67.

Odigrano v soboto in nedeljo:

EMPOLI - ROMA 1:3 (1:2)
Zukanović 22./ag; El Shaarawy 5., 74., Pjanić 27.

MILAN - TORINO 1:0 (1:0)
Antonelli 45.

PALERMO - BOLOGNA 0:0
Anđelković je igral vso tekmo, Struna (oba Palermo) je bil na klopi.

SAMPDORIA - FROSINONE 2:0 (1:0)
Fernando 44., Quagliarella 69.

UDINESE - VERONA 2:0 (1:0)
Agyemang-Badu 31., Thereau 56.

CARPI - ATALANTA 1:1 (0:0)
Verdi 76./11-m; Kurtić 52.
Belec (Carpi) je branil vso tekmo, Kurtić (Atalanta) je igral vso tekmo.

CHIEVO - GENOA 1:0 (0:0)
Castro 51.
Birsa je igral do 72. minute, Cesar (oba Chievo) pa vso tekmo. Matavž (Genoa) je igral vso tekmo.

JUVENTUS - INTER 2:0 (0:0)