Navijači Schalkeja so se skorajda že sprijaznili z izenačitvijo neslavnega rekorda, a zdaj lahko doma slavijo podvig mladega Američana, ki je s hat-trickom za prepotrebno zmago skorajda že postal legenda "knapov". Foto: Reuters

Do letos skorajda pozabljeni sezoni 1965/66 je namreč takratni prvoligaš Tasmania iz Berlina odigral niz 31 prvenstvenih tekem brez zmage. Schalke 04, velikan nemškega nogometa, je v črnem letu 2020 deloval, kot da je njegov cilj zrušiti ravno enega izmed rekordov, za katerega si v Nemčiji niso mislili, da ga je mogoče popraviti.

Slavje, skorajda kot ob lovoriki. Igralcem je odleglo, saj jih ne čaka zapis pod negativnimi rekordi Bundeslige. Do vodilnega gola je bil prvo ime tekme vratar Ralf Fährmann, ki je ustavil nekaj nevarnih strelov Hoffenheima. Foto: Reuters
Sorodna novica Schalke zelo blizu neslavnemu rekordu Tasmanie Berlin, Gross že četrti trener v tej sezoni

Boj za preživetje: na zelenici in v upravi
Die Knappen
so nazadnje slast zmage okusili 17. januarja lani, ko so doma – takrat še pred izbruhom pandemije in polnimi tribunami Arene AufSchalke z 2:0 premagali Borussio Mönchengladbach. Kot bi se s pojavom koronavirusa vse zarotilo proti Schalkeju, ki se medtem bori za golo preživetje kluba – dolg je namreč zrasel na približno 200 milijonov evrov.

Hoppe vlil veliko upanje
A sobotna tekma 15. kroga proti Hoffenheimu je prinesla olajšanje in upanje na rešitev. Ravno upanje jih je tudi rešilo – prvi veliki junak tekme je postal Matthew Hoppe. 19-Američan, katerega priimek se izgovori kot upanje v angleščini.

Mladenič iz Kalifornije, ki se je tri leta kalil tudi v nogometni šoli Barcelone, je prvenec v nemški prvi ligi dosegel ob izteku 1. polčasa v 42. minuti. V drugem delu je v šestih minutah (57. in 63.) dosegel še dva gola in prišel do hat-tricka. S tem je Hoppe postal sploh prvi Američan s hat-trickom v Bundesligi.

Kaj bo zdaj s pecivom, ki so ga spekli v Dortmundu, domovanju največjega Schalkejevega tekmeca?
Kaj bo zdaj s pecivom, ki so ga spekli v Dortmundu, domovanju največjega Schalkejevega tekmeca? "04" je s 4:0 pustil črni rekord Tasmanii Berlin. Foto: Reuters

Po treh podajah Harit postavil piko na i
Drugi veliki junak prepotrebne zmage je bil Amine Harit, ki je najprej podal prav za vse tri Hoppove gole, nato pa je 23-letni Maročan v 79. minuti še sam zabil in postavil končni izid 4:0 za Schalke.

Za dodatno dobro voljo Schalkeja je poskrbel Eintracht, ki je z 2:0 slavil pri Mainzu, ki je posledično zdrsnil na zadnje mesto. Kljub obupni formi Gelsenkirchenčani še zdaleč niso odpisani v boju za obstanek – za rešilnim 15. mestom, ki ga zaseda Köln, zaostajajo le štiri točke.

Sorodna novica Bayern po vodstvu z 2:0 ostal praznih rok na Borussia Parku

Haaland blestel na derbiju v Leipzigu
RB Leipzig je na derbiju kroga izgubil proti dortmundski Borussii z 1:3. Pri gostiteljih ni bilo Kevina Kampla. Slovenski vezist je manjkal zaradi poškodbe. Rdeči biki so tako zapravili priložnost, da se zavihtijo na prvo mesto.

Erling Haaland je bil najboljši igralec tekme na Red Bull Areni. Foto: Reuters

V prvem polčasu je imel Leipzig več priložnosti, a se mreži nista zatresli. Jadon Sancho je črno-rumene povedel v vodstvo v 55. minuti po sijajni podaji Marca Reusa s peto. V nadaljevanju je na sceno stopil Erling Haaland, ki je bil decembra poškodovan in Borussia si je nabrala precejšen zaostanek za vodilnim Bayernom. Norvežan je v 71. minuti zadel z glavo po podaji Sancha. Šest minut pred koncem je odlično unovčil podajo Reusa, sam je stekel proti Petru Gulacsiju, ga preigral in potisnil žogo v prazno mrežo.

Leipzig je dobil prvi zadetek po 429 minutah, doživel pa tudi prvi domači poraz v sezoni. Gol Alexandra Sörlotha iz bližine v predzadnji minuti ni več vplival na razplet.

Konec sezone za Witsela?
Na tekmi se je poškodoval belgijski nogometaš Axel Witsel. Zaradi strgane ahilove tetive bo počival več mesecev, je na družbenih omrežjih sporočilo njegovo moštvo Borussia Dortmund.

Strgana ahilova tetiva pomeni, da je Belgijec, ki je ključni člen dortmundske ekipe, bržčas že končal sezono, vprašljiv pa je tudi njegov nastop na evropskem prvenstvu, ki bo na sporedu od 11. junija do 11. julija v 12 mestih po Evropi.