Eric Maxim Choupo-Moting je bil dve leti popolnoma v senci Roberta Lewandowskega. Po odhodu Poljaka v Barcelono je dočakal priložnost in jo izkoristil na najboljši način. Foto: EPA

Olimpijski stadion v Berlinu je redko poln, v zadnjih sezonah se to zgodi dvakrat na leto. Na mestnem derbiju, ko se Hertha meri z Unionom, in seveda ob gostovanju serijskih nemških prvakov. 74.667 ljudi se je nagnetlo na stadionu, ki je gostil finale svetovnega prvenstva leta 2006, vzdušje je bilo sijajno, ko je iz zvočnikov zadonela kultna pesem Franka Zanderja "Nur nach Hause gehen wir nicht" (Le domov ne gremo).

V vrata Bavarcev se je vrnil Manuel Neuer, ki je okreval po poškodbi ramena in je pripravljen tudi za svetovno prvenstvo, ki se bo v Katarju začelo čez dva tedna.

Musiala kaznoval veliko napako Serdarja
Bayern je izkoristil že prvo priložnost na srečanju. V 12. minuti je Suat Serdar na svoji polovici izgubil žogo, Sadio Mane je takoj zaposlil Jamala Musialo, ki je z desne strani z desetih metrov poslal žogo v mrežo. Hertha se ni le branila, ampak je tudi nekajkrat nevarno zapretila.

Choupo-Moting v minuti dvakrat na pravem mestu
Gostitelji so imeli veliko smolo osem minut pred odmorom. Strel Leona Goretzke je blokiral branilec Marc Oliver Kempf, žoga pa se je odbila pred vrata, kjer je bil na pravem mestu Choupo-Moting. Klasični napadalec je imel znova pravi nos pred vrati in z desnico poslal žogo med nogama vratarja Oliverja Christensena v mrežo. Berlinčani so bili šokirani in že v naslednji minuti so se znašli v zaostanku z 0:3. Serge Gnabry je podal pred vrata, Choupo-moting pa z levico s petih metrov ni najbolje zadel žoge, a se je vseeno odkotalila v mrežo.

Davie Selke je tik pred odmorom znižal na 2:3. Hertha je bila ves čas nevarna in ni bila daleč od točke. Foto: EPA

Hertha sanjsko zaključila prvi polčas
Presenetljivo hitro so se gostitelji zbrali. V 40. minuti je Marco Richter z desne strani poslal predložek pred vrata, kjer je napadalec Dodi Lukebakio z volejem zabil žogo pod prečko. Neuer ni imel možnosti, saj je bil strel z osmih metrov izjemno močan.

Le dve minuti zatem je Benjamin Pavard v kazenskem prostoru pohodil Davieja Selkeja. Oglasil se je videosodnik in glavni delivec pravice Bastian Dankert si je odšel ogledat posnetek ob stransko črto. Takoj se je odločil za najstrožjo kazen. Selke je kar sam izvedel strel z bele točke in poslal Neuerja v napačno smer.

Videosodnik razveljavil četrti gol Bavarcev
Na začetku drugega polčasa so Bavarci umirili ritem igre. V 57. minuti je bilo v veliki gneči pred vrati Berlinčanov ves čas vroče. Gnabry je z desne strani podal pred vrata, kjer je branilec Agustin Rogel zatresel lastno mrežo. Oglasil se je videosodnik, ki je razveljavil zadetek zaradi prepovedanega položaja pri podaji v kazenski prostor.

Trener Sandro Schwarz je vse stavil na napad, vstopil je še izkušeni kapetan Kevin-Prince Boateng, a so se Bavarci zelo spretno branili in z veliko posestjo žogo preprečili nevarne akcije Herthe. Če bi Berlinčani pogosteje prikazali tako predstavo, se ne bi znašli v boju za obstanek.

Mitchel Bakker in Adam Hložek sta blestela na BayAreni. Foto: EPA

"Zelo sem srečen v Münchnu. Imam še pogodbo do konca sezone in seveda si lahko predstavljam, da bi jo kmalu tudi podaljšal," je po tekmi namignil Choupo-Moting.

Pravljica Uniona na prvem mestu se je končala s "petardo" v Leverkusnu
Union in Bayern sta bila blizu menjavi na vrhu že prejšnji teden. Berlinčani so se rešili z zadetkom v sodnikovem dodatku zmagali ter ohranili minimalno prednosti pred prvaki. Tokrat so bili nemočni v Leverkusnu, Bayer jih je odpravil kar s 5:0.

Berlinska pravljica na prvem mestu Bundeslige se je končala s "petardo" na BayAreni. Končala jo je ekipa, ki velja za največje razočaranje uvoda sezone. Bayer je igral v Ligi prvakov, nadaljeval pa bo spomladi v Evropski ligi, v prvenstvu pa je bil pred tem krogom le na 16. mestu.

Youssoufa Moukoko je pravi dragulj dortmundske Borussie. V tej sezoni je odločil porurski derbi in zatresel tudi mrežo Bayerna. Trener Edin Terzić stavi nanj in veteran Anthony Modeste je znova 82 minut sedel na klopi. Foto: EPA

Izbranci Xabija Alonsa vtis močno popravili, potem ko so v drugem polčasu dosegli kar pet golov. Robert Andrich prvega v sezoni prav proti nekdanji ekipi že v uvodni akcija drugega dela. Moussa Diaby je udaril dvakrat v dveh minutah, Adam Hložek je zadel v 68., piko na i je postavil Mitchel Bakker v 76. minuti z levo nogo.

Najstnik Moukoko podira rekorde
Borussia iz Dortmunda je odpravila Bochum s 3:0 in še vedno zaostaja tri točke za Bayernom. Za rumeno-črne je v prvem polčasu dvakrat zadel 17-letni Youssoufa Moukoko, tretji gol je prispeval dve leti starejši Američan Giovanni Reyna z enajstih metrov. Moukoko je postal najmlajši igralec v zgodovini Bundeslige, ki je dosegel deset golov.

Christopher Nkunku, ki ima ogromno ponudb evropskih velikanov, je najboljši strelec Bundeslige z enajstimi zadetki. Foto: EPA

Leipzig po prihodu trenerja Roseja našel pravo formo
V odlični formi je tudi Leipzig, ki se je v sredo uvrstil v osmino finala Lige prvakov. Hoffenheim je izgubil proti rdečim bikom z 1:3. Kevin Kampl je v igro vstopil v 75. minuti namesto Danija Olma.

Najboljši strelec Bundeslige Christopher Nkunku je bil junak tekme v Sinsheimu. Francoski napadalec je v 17. minuti zadel s prostega strela, nato pa je bil natančen še v 57. minuti. Zmago gostov, ki jih je novi trener Marco Rose popolnoma preporodil, je potrdil Olmo v 69. minuti po sijajnem protinapadu, ko ga je zaposlil Dominik Szoboszlai.