Robert Lewandowski ostaja nočna mora Wolfsburga. Poljak je na 20 tekmah kar 23-krat zatresel mrežo volkov. Pred petimi leti je na Allianz Areni v devetih minutah zadel kar petkrat. Foto: Reuters

Bavarci po dolgi sezoni niso več v pravi formi. Zgoščen urnik tekem je pustil posledice in kratek božično-novoletni odmor bo prišel zelo prav.

Lewandowski za zmagoviti preobrat Bayerna

Že šestič zapored so se znašli v zaostanku. V 5. minuti je Kevin Mbabu z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je Maximilian Philipp z desetih metrov ukanil Manuela Neuerja. Leroy Sane ni uspel izbiti žoge iz kazenskega prostora in kazen je prišla hitro. Gostje so bili razigrani, po četrt ure je sijajni napadalec Wout Weghorst po protinapadu zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju.

Lewandowski zrežiral preobrat na Allianz Areni
V nadaljevanju so evropski prvaki močno pritisnili. Izenačil je Robert Lewandowski z jubilejnim 250. golom v Bundesligi v sodnikovem dodatku prvega dela. Kingsley Coman je z leve strani podal na daljšo vratnico, kjer je Poljak z glavo zatresel mrežo.

V 50. minuti je Jerome Boateng s sredine igrišča podal do Lewandowskega, ki je mojstrsko preigral Maxenca Lacroixa in poslal žogo tik ob vratnici v mrežo. To je bil že njegov 15. gol v tej sezoni.

Florian Wirtz in soigralci še ne poznajo poraza v letošnji sezoni. Leverkusen je po visoki zmagi v Kölnu pripravljen za sobortni derbi proti Bayernu. Foto: Reuters

32-letni Poljak se je kot tretji v Bundesligi povzpel prek meje 250 golov, pred njim sta le Gerd Müller (365) in Klaus Fischer (268). To je bila tudi končna odločitev, čeprav je Wolfsburg ob koncu še zapretil, a se je z nekaj odličnimi obrambami izkazal Neuer. Pet minut pred koncem je z izjemno parado odbil nevaren strel Weghorsta. Wolfsburg je doživel prvi poraz v sezoni.

"Neuer je obdržal vse tri točke. Že pred tekmo sem vedel, da bo to težka tekma, saj je bil ritem tekem res naporen," je povedal trener Hansi Flick.

Poulsen zagotovil tri točke rdečim bikom
Kevin Kampl je igral vseh 90 minut za Leipzig, ki je nadaljeval odlično serijo. Hoffenheim se je dobro upiral, a ostal praznih rok (0:1). Po uri igre je eno redkih priložnosti gostov izkoristil Yussuf Poulsen in jo spremenil v zadetek za dragocene tri točke.

Schalke le še tri tekme od neslavnega rekorda
Schalke je še za eno tekmo bližje rekordu Tasmaine Berlin iz leta 1966. Takrat berlinska ekipa ni zmagala na 31 zaporednih tekmah, zadnjeuvrščeni Porurci so zdaj pri številki 28. Danes je bil previsoka ovira Freiburg, ki si je tri točke za zmago z 2:0 zagotovil v drugem delu. Za Schalke, ki na zmago čaka že od januarja, pa je bil usoden Roland Sallai z dvema zadetkoma.

Marco Reus je v drugem poskusu le ukanil Jirija Pavlenko. Kapetan je zagotovil Dortmundu pomembno zmago za izhod iz krize. Foto: EPA

Terzić uspešno debitiral
V soboto je dortmundska Borussia po katastrofalni predstavi izgubila proti Stuttgartu z 1:5 in v nedeljo je bil odpuščen Lucien Favre. Najmanj do konca sezone bo črno-rumene vodil dozdajšnji pomočnik Edin Terzić, ki je debitiral z zmago v Bremnu (1:2).

V Dortmundu vsi pričakujejo vrnitev Erlinga Haalanda. 20-letni Norvežan je odpotoval v Katar na posebne terapije zaradi strgane mišice. Zaigral naj bi že 3. januarja.

38-letni Terzić je na Weserstadionu znova stavil na vse najstnike. Prvič je v začetni postavi zaigral 16-letni čudežni deček Youssoufa Moukoko.

Borussia je začela odločno. V 12. minuti je strel Jadona Sancha blokiral Ömer Toprak, a se je žoga odbila do Raphaela Guerreira, ki jo je s sedmih metrov prek vratarja Jirija Pavlenke poslal v mrežo.

V 28. minuti je izenačil Kevin Möhwald z natančnim strelom z roba kazenskega prostora izenačil. Werder je imel v 32. minuti veliko srečo, saj je branilec Christian Gross popolnoma neoviran skoraj zabil žogo v lastno mrežo, a se je žoga odbila od vratnice nazaj v polje.

Edin Terzić bo najmanj do konca sezone vodil dortmundsko Borussio. V Bremnu je zelo energično spremljal tekmo. Popolno nasprotje Luciena Favreja, ki je bil vedno umirjen. Foto: Reuters

Reus slabo izvedel najstrožjo kazen, a nato vseeno zadel
V 50. minuti je Moukoko z drsečim štartom malce zamudil, žogo je poslal mimo praznih vrat. Ključna je bila 72. minuta, ko je vratar Pavlenka (v preteklih dveh sezonah je izločil Dortmundčane iz pokala s sijajnimi paradami) podrl Manuela Akanjija v kazenskem prostoru. Kapetan Marco Reus je slabo izvedel najstrožjo kazen. Pavlenka je žogo odbil, a je Reus pritekel in jo potisnil v prazno mrežo.

Terzić: Sobotni polom proti Stuttgartu pustil posledice
"Ponosen sem na pristop, to je bil pravi boj vseh 90 minut. Naredili smo kar nekaj napak, pozna se, da še nismo stabilni. Sobotni polom proti Stuttgartu je pustil posledice, to se je poznalo na zelenici. Tokrat smo uspeli gostitelje obdržati daleč od naših vrat večji del tekme. Rezervna klop je dihala enotno. To je zelo pomembno," je poudaril Terzić.

Lars Stindl je bil junak večera v Frankfurtu. To je bil njegov drugi hat-trick v karieri. Še v zadnji minuti rednega dela so gostje iz Mönchengladbacha zaostajali z 1:3.  Foto: EPA
Lars Stindl je bil junak večera v Frankfurtu. To je bil njegov drugi hat-trick v karieri. Še v zadnji minuti rednega dela so gostje iz Mönchengladbacha zaostajali z 1:3. Foto: EPA

Hat-trick Stindla v Frankfurtu
Najbolj napeto je bilo v Frankfurtu, kjer sta se Eintracht in Borussia iz Mönchengladbacha razšla z remijem (3:3).

Gostitelji so po hitrem zaostanku zadeli trikrat in v 32. minuti je vse kazalo na zmago. Dvakrat je bil natančen Andre Silva, enkrat pa Aymen Barkok.

Lars Stindl je že v 14. minuti napovedal svoj večer s prvim golom. Ključen trenutek je bila izključitev domačega branilca Davida Abrahama v 82. minuti. Kapetan Stindl je najprej v 90. minuti z bele točke znižal na 3:2, nato pa je v 95. minuti postavil končni izid z glavo.

Rezervist Kalajdžić priigral točko v zadnji minuti
Union, ki je v soboto presenetil Bayern (1:1), je tudi iz Stuttgarta odnesel točko (2:2). Berlinčani so bili blizu popolnega izkupička, a je v 80. minuti vstopil Saša Kalajdžić, ki je z zadetkoma v 85. in 90. minuti priigral točko Stuttgartu.