Manuel Neuer je AWD-Areno v Hannovru zapustil sklonjene glave. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je bil z dvema zadetkoma najbolj zaslužen za gladko zmago Borussie. Foto: Reuters
Nogometaši Kölna
Nogometaši Kölna, ki so prejšnjo nedeljo blesteli doma proti Hannovru, so bili v Dortmundu brez možnosti. Foto: Reuters

Bayern, ki v letošnji izvedbi nemškega prvenstva igra izvrstno, je tokrat razočaral svoje navijače. Vratar Manuel Neuer je moral v 23. minuti srečanja prvič po žogo v svojo mrežo po 761 minutah igralnega časa in tako ostaja brez rekorda, ki ga še vedno drži Timo Hildebrand (884 minut) v dresu Stuttgarta.
Sporna izključitev Boatenga
Z bele točke ga je ukanil Mohammed Abdellaoue, ki je prav na dan tekme praznoval 26. rojstni dan. Pred tem je Philipp Lahm nespretno podrl Norvežana v kazenskem prostoru. V 20. minuti je imel izjemno priložnost Toni Kroos, ki je z močnim strelom z 20 metrov stresel prečko. V 28. minuti so Bavarci doživeli še en šok, ko je glavni sodnik Manuel Gräfe zaradi nešportnega obnašanja izključil Jeroma Boatenga, ki se je prerival s Christianom Schulzem. Branilec Hannovra jo je odnesel le z rumenim kartonom - zelo sporna odločitev.
Schweinsteiger zapravil priložnost za 2:2
Vodstvo so domači podvojili v peti minuti nadaljevanja, ko je Christian Pander po podaji Konstantina Rauscha z levico streljal z 22 metrov. Žogo bi Neuer zlahka ujel, a je zadela Luiza Gustava, spremenila smer in končala v mreži. V 63. minuti so bile moči na igrišču znova izenačene. Steven Cherundulo je po prekršku nad Franckom Riberyjem prejel drugi rumeni karton. Bayern je kljub igralcu manj več napadal, pritisk se jim je vendarle izplačal v 83. minuti, ko je zaostanek z zadetkom z leve strani prepolovil David Alaba. V 88. minuti je imel izjemno priložnost za izenačenje Bastian Schweinsteiger, a je z leve strani zadel le notranji del vratnice. V sodnikovem podaljšku je Alaba s prostega strela za las zgrešil in vselje v Hannovru se je začelo.

Köln brez slovenskih predstavnikov
Nogometašem Borussie iz Dortmunda v Ligi prvakov prav nič ne gre po načrtih, v Bundesligi pa so nanizali že štiri zmage zapored in sledijo vodilnemu Bayernu. Köln je padel kar s 5:0. Trener "kozličkov" Stale Solbakken ni mogel računati na poškodovana slovenska reprezentanta Miša Brečka in Milivoja Novakovića. Trboveljčan naj bi se vrnil že v torek na pokalni tekmi v Hoffenheimu, medtem ko "Nova" še ne more hitro teči in bo odsoten dlje časa.

Vse odločeno že v prvem polčasu
Prvaki so začeli sijajno, že v 7. minuti je Kevin Grosskreutz našel Šindžija Kagavo, ki je z desnico s šestih metrov zatresel mrežo. Sredi prvega dela je po akciji Maria Götzeja do žoge prišel Sven Bender in jo podaljšal na rob kazenskega prostora, kjer je Bernd Schmelzer z natančnim strelom pod prečko še drugič matiral Michaela Rensinga. Bender je v predzadnji minuti prvega polčasa našel Roberta Lewandowskega, ki je brez težav povišal na 3:0.

80.720 gledalcev na razprodanem Westfalnu je uživalo v sijajni igri izbrancev Jürgena Kloppa, igralci Kölna pa so bili bolj v vlogi statistov. Poljak Lewandowski je v 50. minuti izkoristil še podajo Grosskreutza z glavo. Končni izid je v 66. minuti postavil kapetan Borussie Sebastian Kehl z močnim strelom z glavo z desetih metrov po podaji rezervista Jakuba Blaszczykowskega z desne strani.

Povratnik Ibišević že trese
Hoffenheim je premagal Borussio iz Mönchengladbacha z 1:0. Edini zadetek je dosegel Vedad Ibišević v 56. minuti z desnico po podaji Fabiana Johnsona. Bosanski napadalec je zaigral šele drugič v letošnji sezoni, saj je bil dlje časa odsoten zaradi poškodbe.