Sijajen večer Roberta Lewandowskega, ki se je vpisal v zgodovino Bundeslige. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Lewandowski je napolnil mrežo Diega Benaglia. Foto: Reuters
Eduardo Vargas in Sebastian Rudy
Eduardo Vargas in Sebastian Rudy se veselita zadetka, ki je na koncu zadostoval za točko. Foto: EPA

Bayern tudi po derbiju z do pred tem krogom tretjeuvrščenim Wolfsburgom ostaja brez poraza, gostje pa so prvič v sezoni državnega prvenstva klonili. Na začetku avgusta je Wolfsburg v superpokalu premagal Bavarce po enajstmetrovkah, povračilo pa je Münchenčanom uspelo v režiji sijajnega Lewandowskega.

S prvim pravim strelom so gostujoči nogometaši na Allianz Areni povedli. Julian Draxler se je v 26. minuti izkazal s podajo, s približno desetih metrov pa je Manuela Neuerja premagal Daniel Caligiuri. Prvi vratar nemške reprezentance je v prvem polčasu napravil veliko napako, ko je izgubil žogo na sredini igrišča. Josuha Guilavogui je takoj sprožil, a zadel le vratnico.

Ko se za glavo prime še Guardiola
V drugem delu pa je vajeti igre v svoje roke vzel Lewandowski, ki je zamenjal Thiaga. V 51. minuti je začel strelski šov, ko je po kombinaciji Thomasa Müllerja in Artura Vidala iz bližine žogo v mrežo poslal z levico. Že v naslednji minuti je s 25 metrov z izvrstnim udarcem popeljal Bayern v vodstvo.

Za dosego hat-tricka, najhitrejšega v zgodovini nemškega prvenstva, je potreboval slabe štiri minute, ko je bil uspešen v gneči pred vrati, potem ko so gostitelji izvedli kot. Dve minuti pozneje je mrežo zatresel še četrtič, piko na i fantastični predstavi pa postavil v 60. minuti, ko je z volejem mojstrsko petič premagal nesrečnega Diega Benaglia. Po zadnjem zadetku se je za glavo prijel tudi trener nemških prvakov Pep Guardiola.

Dortmundčani oddali prvi točki
Bavarci so zdaj sami na vrhu, saj je dortmundska Borussia oddala prvi točki v letošnji sezoni. Črno-rumeni so le remizirali v Hoffenheimu (1:1). Gostitelji so povedli tri minute pred odmorom, ko je Eduardo Vargas podal v kazenski prostor, Sebastian Rudy pa je z desno nogo žogo poslal od vratnice v mrežo.

V 51. minuti je Vargas stresel vratnico. Štiri minute zatem je Borussia izenačila. Mats Hummels je z diagonalno podajo v kazenskem prostoru zaposlil Gonzala Castra, ki je s prsmi lepo podaljšal žogo pred vrata, kjer je Pierre Emerick Aubameyang z bližine zabil žogo v mrežo. V zadnje pol ure je bila Borussia bližje novi zmagi, a se je morala zadovoljiti s točko.