Josip Iličić je na lestvici strelcev Serie A na četrtem mestu. Foto: EPA
Boštjan Cesar
Boštjan Cesar je dosegel peti zadetek v Serie A, prvega v letošnji sezoni. Foto: EPA
Paulo Dybala
Paulo Dybala je odločil derbi z Romo. Foto: Reuters
Vid Belec
Inter je na zadnjih petih tekmah osvojil le pet točk. Tokrat je bil ob zmago v 92. minuti, ko je točko Carpiju na San Siru prinesel zadetek Kevina Lasagne, ko so imeli gostje na zelenici igralca manj. Trener Interja Roberto Mancini je po tekmi grajal napadalce, izkazal se je tudi vratar Carpija Vid Belec, ki je v končnici pred izenačenjem ustavil strela Felipeja Mela in Rodriga Palacia. Foto: Reuters

Slovenski reprezentant je dosegel vodilni gol v 24. minuti, ko je s 25 metrov zadel levi zgornji kot gostujočega vratarja. To je bil njegov deseti gol v Serie A v tej sezoni, s čimer je na lestvici strelcev na četrtem mestu.
Končni izid je v 83. minuti postavil Gonzalo Rodriguez. Iličić je bil zamenjan v 67. minuti.

Cesar zadel, pozneje prejel rdeči karton
Poleg Iličića se je med strelce vpisal še en slovenski reprezentant, in sicer Boštjan Cesar, ki pa v Rimu proti Laziu s Chievom vseeno ni osvojil točk. Kapetan slovenske izbrane vrste je v polno zadel v 5. minuti, ko je s prostega strela z desne strani žogo pred vrata poslal Valter Birsa, Cesar pa je njen let z glavo preusmeril v mrežo. Branilec je moral igrišče na začetku drugega polčasa predčasno zapustiti zaradi drugega prejetega rumenega kartona, Chievo pa gostiteljem z Olimpica ni bil kos in je obračun izgubil s 4:1. Za Lazio so zadeli Antonio Candreva (2x), Danilo Cataldi in Balde Diao Keita. Tudi Lazio je tekmo sklenil z le 10 možmi na zelenici, v 83. minuti je neposredni rdeči karton dobil Stefan Radu.

Dybala potopil Romo
Nogometaši Juventusa so dobili derbi proti Romi (1:0). Tudi sicer so bili črno-beli boljši nasprotnik, že v prvem polčasu so si pripravili kopico priložnosti, v 19. minuti je Paulo Dybala z lobom že premagal Wojciecha Szczesnyja, a se je žoga odbila od prečke. Dvajset minut pozneje so gostitelji zahtevali najstrožjo kazen, ko je žoga v levo roko zadela Miralema Pjanića, a je glavni sodnik Luca Banti le zamahnil z roko. V nadaljevanju je Juventus le povedel, v polno pa je zadel Dybala. Ta je v 77. minuti lepo sprejel globinsko podajo Paula Pogbaja, presenetil Szczesnyja in suvereno dosegel 12. zadetek v sezoni. Njegov zadetek je bil dovolj za poln izkupiček točk, s katerim je 'stara dama' ohranila zaostanek dveh točk za vodilnim Napolijem.

21. krog:
FROSINONE - ATALANTA 0:0
Kurtić (Atalanta) je igral vso tekmo.
EMPOLI - MILAN 2:2 (1:1)
Zielinski 32., Maccarone 61.; Bacca 8., Bonaventura 48.
FIORENTINA - TORINO 2:0 (1:0)
Iličić 24., Rodriguez 83.
Iličič je igral do 67. minute.

SASSUOLO - BOLOGNA 0:2 (0:0)
Giaccherini 68., Floccari 93.

LAZIO - CHIEVO 4:1 (0:1)
Candreva 66./11-m, 81., Cataldi 72., Keita 96.; Cesar 5.
RK: Radu 83.; Cesar 47.
Paloschi (Chievo) je v 84. minuti zapravil 11-m.
Birsa je igral do 66. minute, Cesar (oba Chievo) pa do 47. minute.

INTER - CARPI 1:1 (1:0)
Palacio 30.; Lasagna 92.
RK: Pasciuti 83./Carpi
Handanović (Inter) in Belec (Carpi) sta branila vso tekmo.

VERONA - GENOA 1:1 (1:1)
Pazzini 40.; Suso 19.

PALERMO - UDINESE 4:1 (1:0)
Quaison 35., Hiljemark 56., Lazaar 77., Trajkovski 87.; Thereau 79.
Struna je igral vso tekmo, Anđelković (oba Palermo) ni igral zaradi rdečega kartona.

SAMPDORIA - NAPOLI 2:4 (1:2)
Correa 45., Eder 63.; Higuain 9., Insigne 18./11-m, Hamšik 60., Mertens 79.
RK: Cassani 59./Sampdoria

JUVENTUS - ROMA 1:0 (0:0)
Dybala 77.

Juventus: Buffon, Chiellini, Barzagli, Bonucci, Khedira, Marchisio, Pogba, Lichtsteiner (66./Cuadrado), Evra, Mandžukić, Dybala (85./Morata).

Roma: Szczesny, Ruediger, De Rossi, Manolas, Digne, Nainggolan, Salah (90./Sadiq), Pjanić, Vaineueur (71./Keita), Florenzi (90./Torosidis), Džeko.

Sodnik: Luca Banti

NAPOLI           21 14  5  2 45:18  47
JUVENTUS         21 14  3  4 38:15  45