Ross Barkley je v 64. minuti dosegel svoj prvi zadetek na tekmah proti Liverpoolu in postavil končni izid. Prvič po šestih letih so se redsi od Pokala FA poslovili že v osmini finala. Foto: Reuters

Mrežo redsov je v 13. minuti načel Willian, ki je streljal z roba kazenskega prostora, vratar Adrian pa je storil veliko napako in ni mu uspelo ujeti žoge, čeprav je ta priletela naravnost vanj. V 64. minuti je po izjemnem samostojnem prodoru s svoje polovice igrišča z imenitnim zaključkom končni izid postavil Ross Barkley, nekdanji vezist Liverpoolovega mestnega tekmeca Evertona.

Gostitelji so dvakrat zadeli še prečko. Najprej Mason Mount s prostega strela z več kot 20 metrov, poskus Olivierja Girouda pa je z lepo obrambo v okvir vrat preusmeril Adrian. Sijajno tekmo za Chelsea je v vezni vrsti odigral 18-letni Škot Billy Gilmour, ki je šele tretjič nastopil v prvi postavi modrih.

Tretji poraz na zadnjih štirih tekmah
Trener Liverpoola Jürgen Klopp je naredil sedem menjav v primerjavi s sobotno tekmo, a na zelenico vseeno poslal izkušeno ekipo. Sadio Mane je na začetku srečanja zapravil nekaj lepih priložnosti, ob koncu prvega polčasa pa je vratar Chelseaja Kepa Arrizabalaga zablestel s trojno obrambo po strelih Maneja, Divocka Origija in Curtisa Jonesa.

Liverpool je doživel tretji poraz na zadnjih štirih tekmah, potem ko je pred dvema tednoma izgubil tudi na prvem dvoboju osmine finala Lige prvakov proti Atleticu (1:0). V gosteh je bil trikrat zapored nazadnje poražen novembra 2014. Povratno srečanje proti Madridčanom bo prihodnjo sredo. Chelsea je prejšnji teden doma pred Bayernom klonil z 0:3.