Bastian Schweinsteiger je v 91. minuti odločil zmagovalca. Foto: EPA
Franck Ribery in Thomas Müller
Thomas Müller je obdržal odlično formo s svetovnega prvenstva v Južni Afriki in v 9. minuti Bavarce popeljal v vodstvo. Foto: EPA
Edin Džeko
Edin Džeko je v 55. minuti žogo z glavo poslal v mrežo, a to naposled ni bilo dovolj za tako želeno točko. Foto: EPA
Milvoje Novakovič
Milvoje Novakovič je izkoristil veliko napako vratarja Tobiasa Sippla. Foto: EPA
"Nova" je lani v celi sezoni dosegel le šest golov, letos pa je bil natančen že po osmih minutah. Foto: EPA
Ruud van Nistelrooy
Ruud van Nistelrooy je z dvema goloma odločil derbi v Hamburgu. Foto: EPA

Srečanje zadnjih dveh nemških prvakov je pokazalo, da imata obe ekipi veliko kakovosti, a na začetku sezone še nista v pravi formi. Bavarci so bili v prvem polčasu precej boljši tekmec, nato pa so zaspali na začetku nadaljevanja. Wolfsburg si je pripravil številne priložnosti in zasluženo izenačil. Vse je že kazalo na delitev točk, a "Schweini" je imel drugačne načrte.

Muhasti Demichelis ni želel na klop

Težave za Bayern so se začele že pred tekmo. Martin Demichelis ni sprejel vloge rezervista v obrambi in sploh ni bil v kadru za tekmo. Vse kaže, da bo Argentinec še pred koncem prestopnega roka zapustil klub. Predsednik upravega odbora Karl-Heinz Rummenigge noče niti slišati za to možnost.

Müller zadržal formo s SP-ja
Gostitelji so začeli sanjsko. Veliko premoč so kronali v 9. minuti, ko si je Thomas Müller izmenjal dvojno podajo s Tonijem Kroosom, nato pa v slogu najboljših napadalcev z levico matiral Diega Benaglia. Simon Kjaer je bil le opazovalec ob najboljšem strelcu preteklega svetovega prvenstva. Bayern je narekoval ritem, a Franck Ribery, Kroos in Müller niso povišali vodstva, v drugem delu pa so se zadovoljili z minimalnim vodstvom.

Džeko kronal pritisk "volkov"
Trener gostov Steve McClaren je ob odmoru zahteval, da njegovi igralci višje pokrivajo gostitelje. Vstopil je Zvjezdan Misimović (blizu je prestopu k Schalkeju) in “volkovi” so zarjoveli. Mario Mandžukić, ki je prišel iz zagrebškega Dinama, je v 47. minuti z desnico zadel vratnico. Edin Džeko je dvakrat iz ugodnega položaja streljal mimo vrat, v 54. minuti pa je nevaren strel Misimovića obranil Hans-Jörg Butt. Bosanski vezist je minuto pozneje izvedel kot, z glavo pa je neoviran izenačil Džeko.

V zaključku tekme so Bavarci silovito pritisnili. Vse akcije so šle prek Riberyja na levi strani, a Francoz proti trem branilcem ni mogel vsega storiti sam. Domači navijači so se že sprijaznili z remijem, ko je Ribery z leve strani na daljši vratnici našel osamljenega Schweinsteigerja. Nemški reprezentant je v 91. minuti z desnico zatresel mrežo in poskrbel za evforijo na razprodanih tribunah.

McClaren: Prava brca v zadnjico!
“To je najhujši mogoč poraz. Prava brca v zadnjico! Nismo bili dovolj zbrani v zadnjih trenutkih tekme. V prvem polčasu smo imeli preveč spoštovanja do tekmeca. Drugi del smo začeli sijajno, a zadeli le enkrat, to pa je bilo na koncu premalo. Res sem razočaran,” je z grenkim glasom povedal McClaren. Na drugi strani je bil trener leta v Nemčiji Louis van Gaal nasmejan do ušes.
"Nova" zadel ob porazu Kölna
Köln je šok doživel že v 87. sekundi, ko je Erwin Hoffer stekel sam proti vratom, Youssef Mohamad pa ga je podrl. Libanonski branilec je postal najhitreje izključen igralec v zgodovini Bundeslige. Tridesetletni Mohamad, kapetan Kölna, je "izboljšal" rekord Andreasa Ivanschitza (Mainz), ki je bil 3. aprila letos na tekmi z Nürnbergom izključen po 188 sekundah. Varovanci Zvonimirja Solda so povedli v 8. minuti, ko je Kevin McKenna podal pred vrata, Tobias Sippel pa je neverjetno izpustil lahko žogo, Miliovoje Novakovič jo je le še poslal v prazno mrežo. Gostitelji so popustili v zadnjih 20 minutah. Srdjan Lakić je bil natančen v 70. in 84. minuti, končni izid pa je postavil Ivo Iličević.
Dvojni šok za Werder
Hoffenheim se je hitro znašel v zaostanku proti Werderju, nato pa s sijajno igro do polčasa povedel s 4:1 in v nadaljevanju zadržal prednost. Zvečer je bil na sporedu še žreb za drugi krog nemškega pokala. Na Allianz Areni se bosta pomerila Bayern in Werder, 15. maja sta se srečala že v finalu lanskega pokala, Bavarci so slavili s 4:0.