Ni jih malo, ki menijo, da bi bil Milivoje Novaković še vedno zelo koristen v slovenski reprezentanci. Foto: EPA

Na tekmi 26. kroga v prvem polčasu ni bilo zadetkov, v 51. minuti pa je Novaković zadel z enajstmetrovke. Zaradi prekrška v kazenskem prostoru je sodnik izključil domačega vratarja Takahiro Takagija. Novakovič je nato dosegel še dva zadetka iz igre (v 62. minuti za 0:3 in v 77. za 0:4) in bil veliki junak tretje zaporedne zmage Omije Ardidže, ki se je na lestvici povzpela na 14. mesto med 18 moštvi. Trener gostov Zdenko Verdenik je Zlatana Ljubijankića v igro poslal na začetku drugega polčasa.

33-letni Novaković, ki je prej igral za Köln, se je na Japonsko preselil avgusta in dokazuje, da je še vedno v dobri formi. Med tistimi, ki menijo, da bi še lahko pomagal reprezentanci, je tudi nekdanji napadalec slovenske izbrane vrste Milan Osterc, ki je pred kratkim v intervjuju za MMC povedal: "Mislim, da so se mu prehitro zahvalili."