Mario Balotelli je Milanu točko v 94. minuti priboril z 11-metrovke. Foto: Reuters
Mesut Özil
Mesut Özil (levo) iz tekme v tekmo upravičuje milijone, ki jih je Arsenal zanj odštel Realu. Foto: EPA
Cesc Fabregas
Zadetek Cesca Fabregasa je bil dovolj, da je Barcelona prišla do treh točk v Glasgowu. Foto: Reuters
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je dvakrat zadel ob zmagi Borussie nad Marseillom (3:0). Foto: EPA
Chelsea
Chelsea je visoko slavil v Bukarešti (0:4). Foto: EPA
Julian Draxler
Julian Draxler je bil edini strelec v Baslu, kjer je zmagal Schalke. Foto: EPA

Šempetrčan je začutil bolečine v mišici in mesto na igrišču moral prepustiti Andrei Poliju, na njegov položaj za obema napadalcema pa se je premaknil Riccardo Montolivo.
V prvem polčasu je bil Ajax precej nevarnejši tekmec in dvakrat blizu vodilnega zadetka, gostujoči nogometaši pa brez idej. V nadaljevanju je Milan le pritisnil, nekaj priložnosti je imel Mario Balotelli, ki je zadel tudi prečko.
Toda v 90. minuti so povedli gostitelji. Po napaki v Milanovi obrambi je po strelu iz kota v polno z glavo meril 20-letni branilec Stefano Denswil. Rdeče-črni pa so imeli vendarle še dovolj časa za izenačenje. Balotelli je izid v četrti minuti dodatka poravnal z 11-metrovke, potem ko je sodnik Jonas Eriksson označil, da je prekršek nad njim storil Mike van der Hoorn. Ta je Balotellija pred vrati resda držal za dres, toda Švedova piščalka bi kaj lahko ostala tudi nema.
Özil in Giroud potopila Napoli
Derbi večera je bil sicer v skupini F, kjer je Arsenal proti Napoliju že po četrt ure vodil z 2:0, to pa je bil tudi končni izid tekme. V 8. minuti je mrežo Italijanov s svojim prvencem za "topničarje" načel Mesut Özil (po podaji Aarona Ramseyja z desne strani je z levico lepo meril z roba kazenskega prostora), kmalu zatem pa je po njegovi podaji iz bližine zadel še Olivier Giroud. Gosti, ki so doživeli prvi poraz v sezoni, so bili brez poškodovanega Gonzala Higuaina neprepoznavni. Napoli je v drugem polčasu igral nekoliko bolje, a ni resneje ogrozil vrat Arsenala.
V tej skupini je tri točke osvojila še Borussia Dortmund, ki je bila s 3:0 boljša od Marseilla. Dva zadetka je dosegel Robert Lewandowski.
Fabregas edini strelec v Glasgowu
Barcelona je v Glasgowu brez poškodovanega Lionela Messija premagala Celtic z 0:1. Edini strelec je bil 15 minut pred koncem tekme Cesc Fabregas z glavo, ko je imela Barca na zelenici igralca več. Po uri igre je bil namreč izključen Scott Brown. Akcijo za zadetek sta pripravila Neymar in Alexis Sanchez. Barcelona si sicer ni pripravila veliko priložnosti, kmalu po rdečem kartonu pa je bil nevaren tudi Celtic, ko se je po strelu Jamesa Forresta z lepo obrambo izkazal Victor Valdes.
Zmagi Chelseaja in Schalkeja
V skupini E je Chelsea, ki je pred dvema tednoma doma z 1:2 izgubil proti Baslu, z 0:4 slavil v Bukarešti pri Steaui. Dvakrat je mrežo zatresel Brazilec Ramires, zmaga Londončanov pa bi bila lahko še višja. Basel treh točk s Stamford Bridgea tokrat ni nadgradil, saj ga je z 0:1 ugnal Schalke. S sijajnim zadetkom s 25 metrov je na začetku drugega polčasa tekmo odločil 20-letni Julian Draxler.
Atletico Madrid s tremi točkami iz Porta
Preobrat večera je v skupini G uspel Atleticu iz Madrida, ki je v Portu po zaostanku v prvem polčasu v nadaljevanju dosegel dva zadetka in po sobotni zmagi nad Realom dosegel še drugo veliko zmago v gosteh. V 86. minuti je Madridčane z golom za tri točke osrečil Turek Arda Turan, potem ko ga je s kratko podajo s prostega strela v kazenskem prostoru našel Gabi.
Liga prvakov, 2. krog
Skupina E:
BASEL - SCHALKE 0:1 (0:0)
Draxler 54.

STEAUA - CHELSEA 0:4 (0:2)
Ramires 20., 55., Georgievski 44./ag, Lampard 90.

Özil 8., Giroud 15.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Flamini, Arteta, Ramsey (88./Monreal), Rosicky (63./Wilshere), Özil, Giroud.

Napoli: Reina, Mesto, Raul Albiol (83./Fernandez), Britos, Zuniga, Behrami, Inler, Callejon (77./Zapata), Hamšik, Insigne, Pandev (61./Mertens).

Sodnik: Milorad Mažić (Srbija)

ARSENAL             2  2 0 0 4:1  6
BORUSSIA (D)        2  1 0 1 4:2  3
NAPOLI              2  1 0 1 2:3  3
MARSEILLE           2  0 0 2 1:5  0