Primorje je le uspelo streti odpor Nafte. Foto: RTV SLO
Ermin Rakovič
Prav ob koncu tekme je Kubica napravil grob prekršek nad Rakovićem, zaradi česar je prišlo do vroče krvi. Sodnik je oba petelina predčasno poslal v slačilnice. Foto: MMC RTV SLO
V PrviLigi dramatičen boj za obstanek
Nogometni derbi v Mariboru

Iz PrveLige Telekom je že izpadel Livar, predzadnje moštvo pa bo moralo v dodatne kvalifikacije z drugouvrščeno ekipo iz druge lige.

Primorje, Celje 45; Drava, Nafta 44 točk
Mik CM Celje je s porazom v Domžalah (4:0), kjer se je Dario Zahora z hat-trickom povzpel na vrh lestvice strelcev (20), ostal pri 45 točkah. Celjane je ujelo Primorje, ki je v derbiju dna po zaostanku le zlomilo odpor Nafte (2:1). Lendavčani imajo 44 točk, toliko kot Drava, ki je s 3:0 ugnala Livar. Zadnji krog bo 31. maja. Ogrožena moštva se ne bodo pomerila v medsebojnih dvobojih.

Rakovič spet z lobom zatresel mariborsko mrežo
V ponovitvi finala slovenskega pokala sta se Maribor in Interblock v Ljudskem vrhu razšla z neodločenim izidom 1:1. V razgibani tekmi z veliko priložnostmi je mrežo vijoličastih spet zatresel Ermin Rakovič, ki je tako kot v Celju z lobom ukanil vratarja Maribora Pridigarja. Na začetku drugega dela je z močnim strelom s 25 metrov izenačil Pavlovič. Zmago za Mariborčane je tik pred koncem zapravil Zajc, ki je zgrešil z vsega dveh metrov. V zadnji minuti sta bila zaradi vroče krvi izključena Kubica in Rakovič.

Kopru v zadnjih minutah primorski derbi
Točo golov in številne priložnosti na obeh straneh so videli maloštevilni gledalci na primorskem derbiju med Koprom in Hit Gorico. Z zadetkoma Amusana in Rajčeviča v zadnjih štirih minutah so kanarčki zasluženo slavili s 4:3.