Jan Oblak je ob posredovanju pri drugem golu dobil žogo v obraz iz neposredne bližine. Foto: EPA

Oblaka je namreč iz neposredne bližine v obraz nastreljal Nacho Monreal, žoga pa se je nato odbila v mrežo za 2:0. Oblak je še nekaj časa vztrajal na zelenici, nato pa ga je zamenjal Antonio Adan.

Real je pred tem povedel v 58. minuti, ko je žoga po poskusu Martina Odegaarda povsem spremenila smer in presenetila Oblaka, ki zadetka ni mogel preprečiti. Končna statistika sicer govori o zelo izenačeni tekmi: posest žoge 54:46, streli 13:12, v okvir vrat 4:2 – vse za Real Sociedad.

Prihodnost Barcelone Ansu Fati in Frenkie de Jong se veselita vodilnega gola na tekmi. Foto: EPA

Fati in de Jong hitro poskrbela za 2:0
V derbiju večera je Barcelona, še vedno brez poškodovanega Lionela Messija, s 5:2 potopila Valencio. Mrežo gostov je že v 2. minuti načel 16-letni Anssumane Fati, ki je po podaji Frankieja de Jonga sprožil z okoli enajstih metrov in atraktivno za prvo vratnico matiral Jasperja Cillessena. Pet minut pozneje sta Fati in de Jong zamenjala vlogi. Fati je prodrl ob gol-avt liniji, nato pa podal v sredino, kjer je de Jong z drsečim štartom poslal žogo pod prečko za svoj prvenec v dresu Barce. Valencia je znižala v 27. minuti, ko je Kevin Gameiro lepo vtekel in z diagonalnim strelom matiral Marca Andreja ter Stegna.

Dva gola Suareza
V 52. minuti je Gerard Pique povišal na 3:1, potem ko je v mrežo pospravil odbitek po vratnici Antoina Griezmanna. Goste je dokončno pokopal Luis Suarez, ki je dosegel dva gola v 62. in 82. minuti. Urugvajec je obakrat zadel ob bližnji vratnici z leve strani. Poraz gostov je v sodnikovem podaljšku omilil Maxi Gomez.

Eden Hazard, več kot 100 milijonov vredna okrepitev Real Madrida, je odigral prvo tekmo v dresu kraljevega kluba. Foto: Reuters

Real proti Levanteju skoraj zapravil 3:0
Na uvodni tekmi dneva je Real Madrid ob debiju Edena Hazarda proti Levanteju vodil že s 3:0, vendar se je moral na koncu celo tresti za zmago. Po dveh golih Karima Benzemeja in Casemira v uvodnih 40 minutah je bil kraljevi klub na poti k zanesljivi zmagi. Težave za Madridčane so se začele v 49. minuti, ko je izid znižal njihov nekdanji igralec Borja Mayoral.

V 60. minuti je v igro vstopil Hazard, ki je okreval po poškodbi in prvič zaigral za Real po prihodu iz Chelseaja.

Priključek je Levante ujel v 75. minuti z golom z glavo Gonzala Melera. Real bi skorajda zapravil vodstvo s tremi goli razlike v La Ligi prvič po letu 1946, vendar je vratar Thibaut Courtois v sodnikovem podaljšku z nagonsko obrambo zaustavil strel z glavo Rubena Veza. To je bila tudi njegova edina obramba na tekmi.

4. krog:
BARCELONA - VALENCIA 5:2 (2:1)
Fati 2., de Jong 7., Pique 52., Suarez 62., 82.; Gameiro 29., Gomez 92.

Barcelona vs Valencia( id: 18516171 datum: 15.8.2019)

REAL MADRID - LEVANTE 3:2 (3:0)
Benzema 25., 31., Casemiro 40.; Mayoral 49., Melero 75.

Real Madrid vs Levante( id: 18524333 datum: 15.8.2019)

REAL SOCIEDAD - ATLETICO MADRID 2:0 (0:0)
Odegaard 58., Monreal 61.

LEGANES - VILLARREAL 0:3 (0:2)
Moreno 26., 91., Silva 39./ag

MALLORCA - ATHLETIC BILBAO 0:0
Prats (Mallorca) je v 82. minuti zapravil 11-m. Aduriz (Bilbao) je v 96. minuti zapravil 11-m.

EIBAR - ESPANYOL 1:2 (0:0)