Dortmundčani so le našli pot iz velike krize. Naslednjo sredo gostujejo v Münchnu na derbiju osmine finala nemškega pokala. Foto: Reuters
Peter Stöger v Kölnu ni okusil slasti zmage v Bundesligi v letošnji sezoni, v Dortmundu mu je to uspelo že na prvi tekmi. Foto: Reuters
Robert Lewandoski je najboljši strelec Bundeslige s 15 zadetki. Foto: Reuters

51-letni Stöger je bil 3. decembra odpuščen v Kölnu, kjer je štiri leta uspešno deloval, v letošnji sezoni pa so kozlički še brez zmage in imajo najslabši izkupiček po 15 krogih v zgodovini Bundeslige. V nedeljo je Stöger malce presenetljivo postal trener Borussie, ki je odlično začela sezono, si nabrala pet točk naskoka pred Bayernom, nato pa popolnoma popustila. Po porazu z Werderjem z 1:2 je moral oditi Peter Bosz, ki je poleti prišel iz Amsterdama.
V prvem polčasu na Opel Areni ni kazalo na uspeh Borussie. Mainz je bil bolj nevaren, najlepšo priložnost je zapravil Suat Serdar, ki je v 6. minuti stresel prečko.
Drugi polčas je Borussia začela precej bolje. V 55. minuti je Šindži Kagava s prostega strela podal pred vrata, kjer je Ömer Toprak z glavo zadel vratnico, odbito žogo pa je branilec Sokratis z desno nogo poslal v mrežo. Gostitelji so nato pritisnili, vendar niso uspeli izenačiti. Minuto pred koncem je končni izid postavil Kagava po podaji Pierra Emericka Aubameyanga.
"Veselje je veliko, olajšanje pa še toliko večje. Položaj je bil zelo neugoden, saj se z igralci ne poznam dobro, en trening je odpadel zaradi velike količine snega. Zelo sem zadovoljen predvsem z igro v drugem polčasu," je bil nasmejan Stöger, ki je podpisal pogodbo do konca sezone.
Kevin Kampl, ki je v soboto prvič zadel za Leipzig, je s soigralci remiziral v Wolfsburgu (1:1). Rdeči biki so izgubili priključek do vodilnega Bayerna, vsekakor pa se obeta zelo napet boj za drugo mesto.

Lewandowski prebil "bunker" Kölna
Vodilni Bayern je v sredo z golom Roberta Lewandowskega strl zadnjeuvrščeni Köln z 1:0. Najboljši strelec Bundeslige je zadel z bližine po podaji Thomasa Müllerja z glavo. Bavarci so imeli pred 75.000 gledalci veliko premoč, kar 83 odstotkov igralnega časa so imeli žogo v svoji posesti. Gostje so se disciplinirano branili in prežali na protinapade. Izjemno hitri Lukas Klünter je imel veliko priložnost za izenačenje v 87. minuti, a se je izkazal Tom Starke.
Bayern ima krog pred koncem jesenskega dela kar devet točk naskoka pred Schalkejem, ki je premagal Augsburg s 3:2. Trener Domenico Tedesco je poskrbel za pravo evforijo v Gelsenkirchnu.