Junaka tekme sta bila Odion Ighalo, sicer član Šanghaja, ki je dosegel dva zadetka, in mož odločitve Alex Iwobi. Iwobi, vezist Arsenala, je namreč v 66. minuti dosegel zmagoviti gol za 3:2, potem ko je na podajo Ighaloja vtekel v kazenski prostor in "s prve" matiral Andreja Onano.

Nigerijci se veselijo uvrstitve v četrtfinale. Foto: Reuters

Nigerija je tako zrežirala preobrat, saj so levi, kot je vzdevek Kameruna, ob polčasu vodili z 2:1. V 41. minuti je zadel Stephane Bahoken, v 44. pa Clinton N'Jie. Končna statistika: posest žoge 59:41 za Kamerun, streli pa 12:9 oziroma 6:3 za Nigerijo.

Južna Afrika izločila domačine
V večernem obračunu je Južna Afrika v Kairu z 1:0 porazila gostitelje Egipčane, ki jim ni mogel pomagati niti zvezdnik Mohamed Salah. Edini zadetek na tekmi je v 85. minuti dosegel Thembinkosi Lorch. Egipt je veljal za prvega favorita prvenstva.

Že v petek je Senegal z 1:0 izločil Ugando, Benin pa je po izvajanju enajstmetrovk premagal Maroko. Zmagovalca se bosta med seboj pomerila v četrtfinalu.

Drugi pari osmine finala so Madagaskar - Kongo, Alžirija - Gvineja (obe 7. julija), Mali - Slonokoščena obala in Gana - Tunizija (obe 8. julija).

NOGOMET

32. AFRIŠKI POKAL NARODOV

EGIPT, osmina finala

Maroko - BENIN * 2:5 (1:1, 0:0)
En Nesyri 76.; Adilehou 53.
Ziyech (Maroko) je v 6. minuti sodnikovega podaljška z bele točke stresel prečko.
RK: Adenon 97./Benin