Pablo Osvaldo (levo) je zadel proti svojemu nekdanjemu klubu in zagotovil Juventusu že 99. točko v letošnjem prvenstvu. Foto: Reuters
Kevin Constant
Proti Milanovemu branilcu Kevinu Constantu so navijači Atalante v drugem polčasu vrgli banano. Foto: EPA
Atalanta
Nogometaši Atalante se veselijo drugega zadetka in zmage nad Milanom. Foto: Reuters
Miroslav Klose in Samir Handanović
Samir Handanović v dvoboju z napadalcem Lazia Miroslavom Klosejem. Foto: Reuters

"Stara dama", ki si je že prejšnji konec tedna zagotovila naslov prvaka, je z 99. osvojeno točko izboljšala rekord Interja iz sezone 2006/07 (97 točk), v nedeljo se bo doma pomerila še s Cagliarijem. Na dvoboju v Rimu je bil v prvem polčasu nekajkrat v dobrem položaju Fernando Llorente, a ni znal premagati vratarja Lukasza Skorupskega. V zadnjih minutah sta imela priložnosti Gervinho in Paul Pogba, vendar je ostalo 0:0. Francoz je zadel vratnico.
V 57. minuti je Giorgio Chiellini v živem zidu pred vrati Rome s komolcem udaril Miralema Pjanića, sodnik je dosodil prekršek, toda napravil napako, ker branilcu Juventusa ni pokazal še drugega rumenega kartona. Mimogrede: Pjanić je prav danes podaljšal pogodbo z Rimljani do junija 2018. V nadaljevanju se je z dvema izjemnima obrambama v isti akciji izkazal vratar gostov Marco Storari, zadnjo besedo pa je imel rezervist Osvaldo, ki je derbi odločil po predložku Stephana Lichtsteinerja. Osvaldo je med letoma 2011 in 2013 nosil dres Rome.
Izpadli Catania, Bologna in Livorno
Krog pred koncem je že jasno, da se v drugo ligo selijo Catania, Bologna in Livorno. Catania je v Bologni sicer zmagala z 1:2, toda to ji ni pomagalo za podaljšanje upanja za obstanek, saj sta se dragocenih treh točk veselila tako Chievo v Cagliariju (0:1) kot Sassuolo doma proti Genoii (4:2) in si zagotovila igranje med elito tudi v prihodnji sezoni.
Milan ima po porazu proti Atalanti na osmem mestu dve točki zaostanka za Torinom in točko za Parmo. Torino in Parma sta se danes na medsebojni tekmi razšla z remijem 1:1. Pari zadnjega kroga, ki bodo dali še zadnjega udeleženca Evropske lige, so naslednji: Fiorentina - Torino, Parma - Livorno, Milan - Sassuolo in Napoli - Verona.
Milan klonil v zadnji minuti
Rdeče-črni so v Bergamu v 51. minuti povedli po avtogolu Gianpaola Bellinija (predložek je pred vrata poslal Sulley Muntari), a so gostitelji nato naredili preobrat z zadetkoma Germana Denisa z 11-metrovke in Franca Brienze v 96. minuti. Ta je zmagovalca odločil s strelom s 25 metrov. Mario Balotelli je po enkrat v vsakem polčasu zadel okvir vrat.
Domači navijači so si sredi drugega polčasa privoščili rasistični incident, saj je na tla blizu Milanovega temnopoltega branilca Kevina Constanta priletela banana. Nogometaš, ki je predtem storil prekršek za 11-metrovko, jo je pokazal sodniku, nato pa jo je z igrišča vrgel Nigel de Jong.
Inter je že v soboto potrdil uvrstitev v Evropsko ligo z visoko zmago nad Laziom s 4:1.

37. krog:
ROMA - JUVENTUS 0:1 (0:0)
Osvaldo 94.

Roma: Skorupski, Torosidis, Benatia (71./Toloi), Castan, Bastos, Pjanić, De Rossi (55./Taddei), Nainggolan, Gervinho, Totti, Destro (80./Florenzi).

Juventus: Storari, Barzagli (74./Caceres), Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Padoin (84./Marchisio), Pirlo, Pogba, Asamoah, Llorente (75./Osvaldo), Tevez.

Dainelli 72.
Cesar je igral vso tekmo, Lazarević (oba Chievo) pa je sedel na klopi.
LIVORNO - FIORENTINA 0:1 (0:0)
Cuadrado 57.
RK: Borja 93./Livorno
Iličić (Fiorentina) je igral do 55. minute.

SAMPDORIA - NAPOLI 2:5 (1:3)
Eder 30., Wszolek 88.; Zapata 19., Insigne 27., Callejon 32., Hamšik 47., Mustafi 61./ag

SASSUOLO - GENOA 4:2 (1:1)
Floro Flores 16., 89., Biondini 66., Sansone 86.; Calaio 40., Gilardino 76.
Gilardino je v 40. minuti zastreljal 11-m.
TORINO - PARMA 1:1 (1:0)
Immobile 42.; Biabiany 71.
RK: Immobile 73.; Lucarelli 64.
Cassano je v 71. minuti zastreljal 11-m za Parmo. Kurtić (Torino) je igral vso tekmo.

ATALANTA - MILAN 2:1 (0:0)