Alberto Gilardino je v prvem polčasu izenačil na 1:1. Foto: EPA
Javier Pastore in Antonio Nocerino sta zadela za Palermo, vendar to ni bilo dovolj niti za točko. Foto: EPA
Robinho se je Antoniu Cassanu za dve podaji zahvalil s "čiščenjem" nogometnih čevljev. Foto: EPA
Edinson Cavani
Edinson Cavani se s soigralci veseli velike zmage v Rimu. Foto: EPA

V prvi postavi Palerma so bili tudi slovenski igralci Jasmin Kurtić (debitiral je v Serie A), Siniša Andželković in Josip Iličić. Armin Bačinović zaradi kartonov ni smel igrati, kar se je Palermu poznalo.

Dobro razpoloženi Iličić je v 7. minuti lepo podal Javierju Pastoreju, ki je z 12 metrov premagal Arturja Boruca. Izenačil je Alberto Gilardino v 36. minuti (predtem je imel dve priložnosti v 18. minuti), na začetku 2. polčasa pa je Palermu novo vodstvo zagotovil Antonio Nocerino z glavo, potem ko je na desnem boku veliko delo opravil Fabrizio Miccoli.

Ljajić prevesil tehtnico
Po dveh obrambah Boruca (streljala sta Nocerino in Iličić) je v 70. minuti Fiorentina nepričakovano spet izenačila - po strelu iz kota je bil sam pred golom Michele Camporese. Peti gol na tekmi je bil avtogol Cesareja Bova v 78. minuti. Žogo je pred vrata poslal Adem Ljajić (v igro je vstopil le minuto prej), Bovo pa je nespretno posredoval.

Fiorentini je zmago zagotovil Riccardo Montolivo v 88. minuti. Odlično mu je podal Ljajić, Montolivo je le pritekel in sprožil s 13 metrov. Minuto pozneje je Abel Hernandez (Palermo) stresel prečko.
Zanimivo: Palermo je četrtič igral ob 12.30 in četrtič izgubil!
Eto'o v 90. minuti zadel le prečko
Na nedeljskem večernem derbiju je Juventus z 1:0 ugnal Inter. Tekmo je v 30. minuti odločil Alessandro Matri, ki je po predložku Frederika Sörensena z desne strani zadel z glavo. V 90. minuti je imel priložnost za izenačenje Samuel Eto'o, a je njegov strel pred praznimi vrati končal v prečki.
Inter je bil večji del tekme brez pravih idej, prebudil se je šele ob koncu. V prvem polčasu je imel Juventus vajeti igre popolnoma v svojih nogah, črno-modri pa niso niti enkrat ogrozili Gianluigija Buffona. Ta je v nadaljevanju ustavil strela Giampaola Pazzinija in Eto'oja, pri stari dami pa bi lahko na 2:0 povišal Matri, vendar ni bil dovolj natančen. Inter že v sredo čaka popravni izpit na zaostali tekmi v Firencah. Na sporedu bo tudi mestni obračun med Sampdorio in Genoo.
Prvi gol Cassana za Milan
Vodilni Milan je že v soboto s 4:0 odpravil Parmo (prvi gol v dresu črno-modrih je dosegel Antonio Cassano in nato še podal za dva gola Robinha), drugouvrščeni Napoli pa je z dvema zadetkoma najboljšega strelca lige Edinsona Cavanija (20) slavil v Rimu pri Romi (0:2).
Smola Pirla
Andrea Pirlo
bi se moral v soboto vrniti v postavo Milana, a se bo njegov povratek po poškodbi mišice zavlekel. Na petkovem treningu si je namreč poškodoval še vezi levega kolena, tako da vsaj še šest tednov ne bo mogel stopiti na igrišče.

25. krog:
JUVENTUS - INTER 1:0 (1:0)
Matri 30.

MILAN - PARMA 4:0 (2:0)
Seedorf 8., Cassano 17., Robinho 61., 65.

ROMA - NAPOLI 0:2 (0:0)
Cavani 50./11-m, 83.

PALERMO - FIORENTINA 2:4 (1:1)
Pastore 7., Nocerino 48.; Gilardino 36., Camporese 70., Bovo 78./avtogol, Montolivo 88.
Iličić, Andželković in Kurtić so igrali vso tekmo, Bačinovića (vsi Palermo) zaradi kartonov ni bilo v ekipi.

BARI - GENOA 0:0