Vse slabšega položaja kluba v francoskem nogometu, navijači ne bodo mirno gledali opozarjajo z vročekrvnih tribun. Foto: EPA
Johan Elmander
Johan Elmander (Toulouse) z desetimi zadetki deli drugo mesto na lestvici strelcev. Foto: EPA

Edini pariški klub med elito se je po domačem porazu s Toulousom (1:2) znašel na 18. mestu, ki prinaša selitev v drugo ligo. Po porazni lanski sezoni, ki so jo končali na 15. mestu, se Parižani ponovno otepajo začelja.

Za PSG je bil usoden v zadnjem času razpoloženi Šved Johan Elmander, ki je izkoristil dve hudi napaki ožje obrambe. Portugalec Pauleta je v sodnikovem podaljšku le omilil poraz. Gledalci so ogorčeno izžvižgali igralce in vodstvo kluba, pregovorno nasilni podporniki PSG pa so tokrat ostali le pri zmerjanju predsednika Alaina Caytaca.

20-letni vratar zaustavil Lyon
Šestkratni zaporedni prvak in vodilni na lestvici Lyon je gostil Nico, ki uspešno krmari v novi sezoni. Tokrat so nogometaši iz Azurne obale z Gerlanda odnesli točko, saj Lyon ni znal izkoristit številnih priložnosti, izvrstno pa je ponovno branil komaj 20-letni vratar Hugo Lloris, kateremu gredo največje zasluge za Nicin niz osmih tekem brez poraza.

Birsa in Jokič le opazovalca
Sochaux je prišel do tretje letošnje zmage, z 2:1 je v gosteh ugnal zadnji Metz. Slovenska legionarja sta pri tem ostala brez minutaže.