Paris SG je v zadnjih treh letih razred zase v Franciji. Foto: Reuters
Ezequiel Lavezzi
Ezequiel Lavezzi je v 25. minuti dosegel drugi zadetek za prvake. Foto: Reuters

Parižani so bili najboljši v sezonah 1985/86, 1993/94 in tudi v zadnjih treh sezonah, ko so se obrestovala vlaganja katarskih lastnikov. V letošnji sezoni so že osvojili francoski ligaški pokal, čez dva tedna pa imajo priložnost za zgodovinski trojček, saj se bodo v finalu francoskega pokala srečali z drugoligašem Auxerrom.

PSG je povedel v 17. minuti, ko je Adrien Rabiot sijajno zaposlil Blaisa Matuidija, ki je zatresel mrežo. Osem minut zatem je na 0:2 povišal Ezequiel Lavezzi po podaji Sergea Aurierja. Pet minut pred koncem je Anthony Mounier z izjemnim strelom od daleč poslal žogo pod prečko. V drugem delu so gostitelji skušali izenačiti, Parižani so prežali na protinapade. Najlepšo priložnost je zapravil Javier Pastore v 91. minuti.

"Morali smo čakati skoraj do zadnje tekme, da smo osvojili naslov, toda zaradi tega je užitek še večji. Ljubim svoje delo, rad bi se zahvalil moji ekipi, brez njih nisem trener," je povedal Blanc in dodal: "Občutek je izjemen, to je tretji naslov, do katerega smo prišli najtežje. Večino sezone smo lovili ostale ekipe, toda zaslužili smo si lovoriko."

PSG je prvi naslov osvojil v sezoni 1985/86, drugega v sezoni 1993/94, zadnje tri pa od leta 2012 dalje.

Na drugem mestu bo sezono končal Lyon, Monaco pa bi si z zmago v zadnjem krogu v Lorinetu zagotovil kvalifikacije za Ligo prvakov. Marseille in St. Etienne čakata na spodrsljaj ekipe iz kneževine. V drugo ligo se selijo Evian, Metz in Lens.