Samir Nasri je pokopal še zadnje upe Partizana po morebitnem presenečenju. Foto: Reuters
Nogometaši Ajaxa so na San Siru šokirali Milan. Foto: Reuters
Karim Benzema
Karim Benzema je takole povedel Real v vodstvo. Foto: Reuters
Žilina - Spartak Moskva, 8. december 2010
Tekma v Žilini se je zaradi nemirov na tribuni začela z 20-minutno zamudo. Foto: Reuters

Začetek tekme v Londonu je bil precej zaspan, na obeh straneh sta si ekipi pripravili nekaj polpriložnosti, prvi zadetek je bil dosežen po pol ure igre, ko je z bele točke topničarje v vodstvo popeljal Robin van Persie. Arsenal je bil boljši tekmec in kazalo je na miren večer za londonski klub, a je imel Cleo drugačne načrte. Pobegnil je Sebastienu Squillaciju in s kančkom sreče žogo spravil prek vratarja Lukasza Fabianskega.

Dva gola v štirih minutah
Arsenalova uvrstitev med najboljših 16 ekip je visela na nitki, a je domače navijače v 73. minuti pomiril rezervist Theo Walcott, ki je z volejem žogo spravil za hrbet Vladimirja Stojkovića. Ta je moral po žogo v svojo mrežo že štiri minute pozneje, ko je po sijajni kombinaciji na 3:1 povišal Samir Nasri. Pet minut pred iztekom rednega dela srečanja si je rdeči karton zaradi prekrška nad Aleksandrom Lazevskim prislužil Bacary Sagna.

Roma s pomembno točko naprej
Napredovanje si je izborila tudi Roma, ki je v Romuniji remizirala s Clujem. Goste je v vodstvo popeljal Marco Borriello, ki je po podaji Fabia Simplicia z levico premagal vratarja Eduarda Stancioiuja. Cluj, ki se je še potegoval za mesto, ki vodi v Evropsko ligo, je rezultat v 88. minuti izenačil, ko je z glavo gostujočega vratarja premagal Lacina Traore, a jim tako pomembnih treh točk ni uspelo osvojiti. Na drugi tekmi je Bayern rutinirano odpravil Basel, med strelce se je dvakrat vpisal povratnik Franck Ribery, gol pa je dosegel tudi Anatolij Timoščuk.

Benzema junak v Madridu
V španski prestolnici sta se na Santiagu Bernabeu udarila Real Madrid in Auxerre, za katerega je 89 minut igral Valter Birsa. Francozi so bili za aktualnega španskega podprvaka lahek plen, saj jih je kraljevi klub odpravil s kar 4:0, 'hat-trick' pa je dosegel junak tekme Karim Benzema. Prvič je mrežo po strelu z glavo zatresel v 11. minuti, drugič z levico v 71., tretjič pa po hudi napaki gostujočega vratarja Olivierja Sorina v 89. minuti. Med strelce se je s silovitim strelom pod prečko vpisal tudi Cristiano Ronaldo.

Ajax osvojil San Siro
V Milanu so navijači rdeče-črnih doživeli 'hladen tuš', saj so njihovi ljubljenci z 0:2 klonili pred Ajaxom. Gostje so bili boljši tekmec, odločilni gol pa je po slabi uri igre zadel Demy De Zeeuw. Vodstvo je v 66. minuti s pravim evrogolom podvojil Toby Alderweireld. Milančani so sicer napadali vrata Nizozemcev, a so tokrat streljali s praznimi naboji.

Brandao razveselil Velodromce
V Marseillu je gostoval Chelsea, ki je izgubil z 1:0. Mož odločitve je bil Brandao, ki je z levico premagal vratarja Petra Čecha in Velodromcem priboril vse tri točke. Chelsea in Marseille sta se že pred zadnjim krogom uvrstila v nadaljnje tekmovanje.