Junak evropskega prvenstva Dimitri Payet je znova blestel na Stade de Franceu. Foto: Reuters
Armenija
Armenci se veselijo nepričakovane zmage. Foto: Reuters
Serge Gnabry in Jonas Hector
Serge Gnabry in Jonas Hector sta zrežirala visoko zmago Nemčije. Foto: Reuters

Na Stade de Franceu so imeli gostitelji pobudo in več priložnosti v prvem polčasu, a sta mreži mirovali. V 55. minuti je Emil Forsberg s prostega strela s 30 metrov velemojstrsko poslal žogo prek živega zidu. Sijajno jo je zavrtinčil, Hugo Lloris je krenil v napačno smer in ni imel nobene možnosti.

Odgovor evropskih podprvakov je bil silovit. V 58. minuti je Dimitri Payet s prostega strela z leve strani poslal žogo pred vrata, kjer je Paul Pogba z glavo izenačil. Sedem minut pozneje je vratar Robin Olsen že prišel do žoge pred Antoinom Griezmannom, a jo je izpustil iz rok, Payet pa je darilo unovčil in z desnico zatresel prazno mrežo. Francija je na vrhu skupine A z 10 točkami, Švedi so drugi s sedmimi.

Velik preobrat Armencev
V Armeniji ni kazalo na zmago gostiteljev, ki do te tekme še niso zbrali niti točke. Črnogorci so vodili že z 2:0, toda domači se niso predali in so v drugem delu poskrbeli za preobrat. V 94. minuti so z zadetkom Gevorga Hazardjana prišli do dragocenih treh točk in zadali Črni gori prvi poraz v teh kvalifikacijah.

Poljaki z gladko zmago na vrhu skupine E
Spodrsljaj Črne gore v skupini E so dobro izkoristili Poljaki, ki so se prebili na vrh skupine z zmago v Romuniji s 3:0. Kamil Grosicki je v 11. minuti izjemno prodrl po sredini, pet romunskih branilcev je bilo neodločnih in z desnico je zatresel mrežo. Robert Lewandowski je potrdil zmago v 82. in 91. minuti z bele točke. Danska je dosegla drugo zmago, s 4:1 je odpravila Kazahstan, ter se prebila na tretje mesto.

Šov Gnabryja in Hectorja proti nemočnemu San Marinu
Svetovni prvaki Nemci pričakovano niso imeli težav s San Marinom (0:8). Tri gole je dosegel Serge Gnabry, dva pa Jonas Hector. Severna Irska se je z visoko zmago s 4:0 ujela Azerbajdžan, Čehi pa so z 2:1 premagali Norveško.