Claudio Pizarro je najboljši strelec v zgodovini Bundeslige med tujimi nogometaši. Foto: EPA
Mario Götze je bil neustavljiv na Westfalnu. Foto: EPA
Thorsten Fink
Thorsten Fink je uspel malce izboljšati igro Hamburga, ki je bil dolgo časa prikovan povsem na dno. Foto: EPA
Nando Rafael
Nando Rafael je z igrišča spodil nagca, ki je v sodnikovem podaljšku v Augsburgu pritekel med nogometaše. Foto: EPA

Za Köln je Mišo Brečko odigral vseh 90 minut, Milivoje Novaković pa je še vedno poškodovan. V 3. minuti so "kozlički" povedli. Z desne strani je podal Lukas Podolski, Christian Clemens pa je z močnim strelom z glavo z enajstih metrov zatresel mrežo. V zadnji minuti prvega polčasa sta bili vlogi zamenjani. Podolski je prejel podajo Clemensa na sredinski črti in silovito potegnil v protinapad, Sebastian Prödl ga ni mogel zaustaviti, "Poldi" pa je žogo lepo poslal prek Tima Wieseja v mrežo.

Thomas Schaaf je v garderobi očitno našel prave besede. Njegovi izbranci so bili v nadaljevanju popolnoma prerojeni. V 49. minuti je Pizarro z obrata z devetih metrov znižal. Štiri minute zatem je Henrique Sereno v kazenskem prostoru podrl rezervista Markusa Rosenberga. Prejel je rdeči karton, z bele točke pa je Pizarro izid poravnal.
Köln končal le z deveterico
Trener Kölna Stale Solbakken je v 72. minuti v igro poslal Adama Matuschyka, kar je bila njegova tretja menjava. V naslednji minuti se je poškodoval Ammar Jemal in moral je zapustiti igro. Köln je nadaljeval le z devetimi igralci. Štiri minute pred koncem je Aaron Hunt podal pred vrata, kjer je Rosenberg z glavo podaljšal do "Pizze", ki je v slogu najboljših napadalcev žogo z desnico pospravil za hrbet Michaela Rensinga.

Sijajna predstava mladega Götzeja
Prvaki iz Dortmunda so v vse boljši formi. Proti Wolfsburgu so povedli že v 12. minuti, podajo Šindžija Kagave je izkoristil Mario Götze, ki je žogo z desnico poslal v malo mrežico. Japonec Kagava je še pred odmorom povišal na 2:0 po podaji Roberta Lewandowskega. Gostom je upanje vlil Aleksandr Hleb po uri igre. Le dve minuti zatem je Sven Bender z glavo povišal na 3:1. Gladko zmago rumeno-črnih sta potrdila Lewandowski in izjemni Götze.
Nova zmaga Bayerna
Bayern je v nedeljo z 2:1 zmagal pri zadnjeuvrščenem Augsburgu in ima na vrhu lestvice pet točk prednosti pred Borussio Dortmund, Werderjem in Borussio Mönchengladbach.
Bavarci so povedli v 16. minuti, ko je s kota podal Franck Ribery, strel Daniela van Buytna je vratar Mohamed Amsif odbil, a le do Maria Gomeza, ki je z glavo poslal žogo v mrežo. To je bil že 13. zadetek v letošnji sezoni za najboljšega strelca Bundeslige. Popolno prevlado Bayerna je v 28. minuti kronal Ribery, ki je na levi strani kazenskega prostora prejel podajo Thomasa Müllerja, mojstrsko preigral branilca Dominika Reinhardta in z levico zadel v malo mrežico.
Neuer rešil tri točke
V drugem polčasu je Augsburg zaigral precehj bolje. Po uri igre je Haime Hosogai znižal po zmedi v obrambi Bayerna. Žoga je prešla golovo črto, David Alaba je posredoval prepozno. Trener gostiteljev je vse sile usmeril v napad, v igro je poslal Edmonda Kapllanija. Albanec je v 83. minuti sam krenil proti vratom, a je Manuel Neuer s sijajnim refleksom z roko žogo odbil in rešil tri točke za Bayern.
V sodnikovem podaljšku je Anatolij Timoščuk pokosil Daniela Baierja. Prislužil si je rdeči karton, počivati pa bo moral na naslednjih treh tekmah.

Klinsmann spremljal svoja varovanca
Tekmo med Hoffenheimom in Kaiserslauternom (1:1) si je v družbi nemškega selektorja Joachima Löwa ogledal tudi Jürgen Klinsmann, ki je spremljal svoja varovanca Fabiana Johnsona in Daniela Williamsa. ZDA 15. oktobra gostujejo v Stožicah.

12. krog:
BORUSSIA DORTMUND
- WOLFSBURG 5:1 (2:0)
Götze 12., 78., Kagava 45., Bender 61., Lewandowski 66.; Hleb 59.

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Subotić (46./Felipe Santana), Hummels, Schmelzer, Bender, Leitner (71./Kehl), Götze, Kagava, Grosskreutz, Lewandowski (74./Barrios).

Wolfsburg: Benaglio, Salihamidzić, Chris, Kyrgiakos, Schäfer, Josué, Ochs (56./Jönsson), Träsch, Polak (40./Hleb), Dejagah, Mandzukić.

Sodnik: dr. Jochen Drees

WERDER - KÖLN 3:2 (0:2)
Pizarro 49., 54., 86.; Clemens 3., Podolski 44.
RK: Sereno 53./Köln

Werder Bremen: Wiese, Sokratis, Prödl, Naldo, Schmitz (37./Bargfrede), Ignjovski, Fritz, Hunt, Ekici (37./Rosenberg), Arnautović (79./Wagner), Pizarro.

Köln: Rensing, Brečko, Sereno, Jemal, Eichner, Lanig, Riether, Clemens (55./Geromel), Jajalo (67./Pezzoni), Peszko (72./Matuschyk), Podolski.

BAYER (L) - HAMBURGER SV 2:2 (2:1)
Schürrle 5., Bender 20.; Westermann 34., Jansen 57.

MAINZ - STUTTGART 3:1 (0:0)
Ujah 53., 64., Ivanschitz 60./11-m; Cacau 50.
RK: Polanski 84.; Maza 90.

HANNOVER - SCHALKE 2:2 (1:1)
Papadopoulos 29./ag, Abdellaoue 59.; Pukki 26., 73.

AUGSBURG - BAYERN 1:2 (0:2)
Hosogai 59.; Gomez 16., Ribery 28.
RK: Timoščuk 93./Bayern

Augsburg: Amsif, Reinhardt, Callsen-Bracker, Langkamp, Verhaegh, Hosogai, Brinkmann (59./Gogia), Davids (80./Rafael), Baier, Werner, Mölders (75./Mölders).

Bayern:
Neuer, Rafinha (68./Luiz Gustavo), van Buyten, Badstuber, Lahm, Timoščuk, Alaba, Müller, Kroos (89./Contento), Ribery (91./Pranjić), Gomez.

Sodnik: Felix Zwayer

BAYERN 12 9 1 2 32:4 28 BORUSSIA DORTMUND 12 7 2 3 26:9 23 WERDER 12 7 2 3 23:16 23 BORUSSIA (M) 12 7 2 3 15:9 23 SCHALKE 12 7 1 4 24:18 22 HANNOVER 12 5 4 3 16:17 19 STUTTGART 12 5 3 4 18:12 18 BAYER (L) 12 5 3 4 15:16 18 HOFFENHEIM 12 5 2 5 15:13 17 HERTHA 12 4 4 4 16:17 16 KÖLN 12 5 1 6 20:26 16 KAISERSLAUTERN 12 3 4 5 10:15 13 WOLFSBURG 12 4 1 7 15:25 13 NÜRNBERG 12 3 3 6 13:20 12 MAINZ 12 3 3 6 16:23 12 HAMBURGER SV 12 2 4 6 15:25 10 FREIBURG 12 3 1 8 16:27 10 AUGSBURG 12 1 5 6 9:22 8