Miralem Pjanić je z desnico mojstrsko poslal žogo prek živega zidu. Foto: Reuters
Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon je četrti igralec s 600 odigranimi tekmami v Serie A. Foto: EPA
Marek Hamšik
Marek Hamšik je s samostojno akcijo poskrbel za vodstvo Napolija. Foto: EPA
Mohamed Salah
Mohamed Salah je bil s hat-trickom junak večera na Olimpicu. Foto: Reuters

Stara dama je povedla v 53. minuti, ko je Juan Cuadrado na desni strani kazenskega prostora lepo našel Maria Mandžukića. Hrvaški napadalec je z desnico s 15 metrov ukanil Stefana Sorrentina. Po uri igre je vstopil Sergio Pellissier, ki je zelo poživil igro gostiteljev. V 66. minuti ga je v kazenskem prostoru podrl Stephan Lichtsteiner, napadalec je kar sam izvedel najstrožjo kazen in zanesljivo matiral Gianluigija Buffona. Valter Birsa je zapustil igro v 73. minuti.

Odločitev je padla v 75. minuti, ko je Pjanić s prostega strela velemojstrsko zavrtinčil žogo prek živega zidu v mrežo. Sorrentino je bil nemočen. Trener Juventusa Massimiliano Allegri je bil po koncu tekme vseeno zaskrbljen, saj se je že v 4. minuti poškodoval Andrea Barzagli. Vstopil je Leonardo Bonucci.
Buffon branil na 600. tekmi v Serie A
38-letni Buffon je odigral 600. tekmo v Serie A. Postal je četrti igralec z vsaj toliko tekmami med italijansko elito. Pred njim so ta mejnik presegli Paulo Maldini, Javier Zanetti in Francesco Totti.

Lazio do točke v Neaplju
V soboto so se nogometaši Napolija in Lazia razšli brez zmagovalca (1:1). Gostitelji so imeli premoč, a je Rimljane reševal sijajni vratar Federico Marchetti.

Najlepšo priložnost v prvem polčasu je imel Lorenzo Insigne, ki je v 13. minuti streljal z roba kazenskega prostora, izkazal pa se je Marchetti.

V 52. minuti je Marek Hamšik prodrl v kazenski prostor, sijajno je preigraval, nato pa z levico z diagonalnim strelom zatresel malo mrežico. Mojstrska poteza Slovaka za navdušenje na tribunah stadiona San Paolo, ki pa je trajalo le dve minuti. Balde Diao Keita je z desne strani presenetil Pepeja Reino, ki je slabo posredoval in žoga mu je ušla v mrežo.

Neapeljčani so imeli premoč, v 62. minuti je s 25 metrov poskusil Elseid Hysaj, znova pa se je izkazal Marchetti, ki je najzaslužnejši za točko Rimljanov.

Gostitelji so imeli 65-odstotno posest in precej več strelov (18:7, v okvir vrat 8:3), izvajali so tudi devet kotov, Lazio pa le dva.