Ashley Young je dosegel prva dva zadetka po letu in pol. Foto: Reuters
Jamie Vardy
Jamie Vardy je na tekmi Leicester - Tottenham takole zadel za vodstvo z 1:0. Foto: Reuters

V Watfordu vzgojeni Ashley Young je bil z goloma v 19. in 25. minuti junak prvega polčasa, med strelce se je vpisal prvič po 18 mesecih. Najprej je lepo zadel z močnim strelom z leve strani z roba kazenskega prostora, žoga je švignila med bližnjo vratnico in vratarjem Heurelhom Gomesom. Nato je izvrstno meril še s prostega strela. Tretji zadetek je prispeval Anthony Martial.
Gostitelji so v 84. minuti sicer na hitro znižali na 2:3, toda že dve minuti pozneje je po protinapadu in prodoru s svoje polovice igrišča Jesse Lingard poskrbel, da presenečenja vendarle ni bilo.

Rdeči vragi so tako prekinili niz dveh zaporednih porazov v gosteh, ko sta jih premagala Huddersfield Town (2:1) in Chelsea (1:0).

Vardy in Mahrez potopila Tottenham
Tottenham je doživel tretji poraz na zadnjih petih ligaških tekmah. V Leicestru so bili gostitelji, prvaki iz sezone 2015/16, boljši z 2:1. Prvi je zadel Jamie Vardy, ki je v 13. minuti z volejem lobal vratarja Huga Llorisa. Nato so gostje imeli priložnosti za izenačenje, a je na 2:0 tik pred koncem prvega polčasa povišal Riyad Mahrez z izjemnim strelom v zgornji kot z desne strani.

Končni izid je v 79. minuti postavil Harry Kane po podaji Erika Lamele, ki je po poškodbi zaigral prvič po 13 mesecih. Sijajno priložnost za 2:2 je zapravil še en rezervist Fernando Llorente. Maja je bilo na dvoboju istih tekmecev na stadionu King Power kar 1:6 za Tottenham, ki pa je tokrat v Leicestru izgubil prvič po letu 2002.