Hernanes se je izenačenja na 2:2 veselil z zanj značilnim premetom. Foto: Reuters
Carlos Tevez in Paul Pogba
Paul Pogba je zadel za točko Juventusa proti Sassuolu. Foto: Reuters
Veselje Francesca Tottija po uspešno izvedeni enajstmetrovki. Foto: EPA

Gosti so dvakrat vodili, obakrat je v polno meril Jose Callejon. Najprej je zadel po napaki Nemanje Vidića, ki mu je z glavo žogo podal naravnost na nogo, v 90. minuti pa z lepim diagonalnim strelom iz voleja po podaji Davida Lopeza. Interju je obakrat uspelo izenačiti. Fredy Guarin je v 82. minuti najprej poravnal izid iz bližine ob prvem dotiku žoge, saj je na igrišče stekel tik predtem. Iz kota je podal Dodo, do Kolumbijca pa je žogo podaljšal Mauro Icardi. Ko je že kazalo na zmago Napolija, je končnih 2:2 z izjemnim strelom z glavo postavil Hernanes po novem predložku Dodoja.
Brazilec je v 39. minuti z levico meril v vratnico. V prvem polčasu je bil Inter precej nevarnejši, v drugem pa so bolje igrali tudi Neapeljčani. V 50. minuti je tako zunanji del vratnice nastreljal tudi Lorenzo Insigne. V zadnji akciji na tekmi bi črno-modri kmalu prišli celo do vseh treh točk, poskus Ibrahime Mbayeja z glavo je končal tik mimo vratnice.
Pogba odgovoril na vodstvo Sassuola
Juventus je že v soboto po šestih zmagah zapored prvič letos remiziral in oddal prvi točki. S Sassuolom, pred tem krogom zadnjeuvrščenim na lestvici, so branilci naslova igrali 1:1 in imajo zdaj še točko prednosti pred Romo. V 13. minuti so gostitelji presenetljivo povedli. Po napaki Patricea Evraja je bil strelec Simone Zaza. Že šest minut pozneje je po podaji Carlosa Teveza odgovoril Paul Pogba s strelom v daljši kot, toda kljub hitremu izenačenju Torinčanom ni uspelo osvojiti treh točk. Pogba je za staro damo zadel prvič po šestih mesecih, Sassuolo pa je v nadaljevanju reševal vratar Andrea Consigli.

Rimljani, ki so letos tudi že šestkrat zmagali, a imajo en poraz, boljši je bil prav Juve, so doma s 3:0 odpravili Chievo. Že po štirih minutah so gostitelji v prestolnici povedli, ko je uvodni nalet Rome uspešno zaključil Mattia Destro. Po lepi samostojni akciji je na 2:0 povišal Adem Ljajić, še v prvem polčasu pa je Roma zabila tretjič. Daniele De Rossi je izsilil enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel kapetan Francesco Totti.

Chievo odpustil trenerja
Od treh slovenskih reprezentantov pri moštvu iz Verone je priložnost dobil le Boštjan Cesar, ki je igral od 71. minute, Valter Birsa in Dejan Lazarević pa sta bila na klopi. Po šesti tekmi zapored brez zmage je Chievo odpustil trenerja Eugenia Corinija. Glavni kandidat za njegovo menjavo je Rolando Maran, ki je spomladi nazadnje vodil Catanio.

Domači poraz Fiorentine
Lazio je z 0:2 slavil v Firencah. V vodstvo je Rimljane popeljal Filip Đorđević, ki se je dobro znašel v 35. minuti. Končni izid je v drugi minuti sodnikovega dodatka po protinapadu, ko so se kar trije gostujoči igralci znašli pred vrati Fiorentine, postavil Senad Lulić. Jasmin Kurtić je igral v prvem polčasu, Josip Iličić pa je v igro vstopil v 68. minuti.

7. krog:
INTER - NAPOLI 2:2 (0:0)
Guarin 82., Hernanes 91.; Callejon 79., 90.
Krhin (Inter) je bil na klopi.

Inter: Handanović, Ranocchia, Vidić, Juan Jesus, Obi (57./Mbaye), Hernanes, Medel (81./Guarin), Kovačić, Dodo, Palacio (89./M'Vila), Icardi.

Napoli: Rafael, Britos (75./Ghoulam), Raul Albiol, Koulibaly, Zuniga, Inler , David Lopez, Callejon, Hamšik (61./Jorginho), Insigne (69./Mertens), Higuain.

Sodnik: Daniele Orsato

FIORENTINA - LAZIO 0:2 (0:1)
Đorđević 35., Lulić 92.
Kurtić je igral prvi polčas, Iličić (oba Fiorentina) pa od 68. minute.

ATALANTA - PARMA 1:0 (0:0)
Boakye 90.

CAGLIARI - SAMPDORIA 2:2 (0:2)
Avelar 59./11-m, Sau 77.; Gabbiadini 28., Obiang 39.
RK: Cacciatore 58./Sampdoria

VERONA - MILAN 1:3 (0:2)
Lopez 87.; Marques 21./ag, Honda 27., 56.
RK: Marquez 94./Verona

PALERMO - CESENA 2:1 (1:0)
Dybala 33., Gonzalez 91.; Rodriguez 61./11-m
RK: Coppola 80./Cesena
Anđelković (Palermo) je igral vso tekmo, Krajnc (Cesena) je bil na klopi.

TORINO - UDINESE 1:0 (0:0)
Quagliarella 62.

Odigrano v soboto:
ROMA - CHIEVO 3:0 (3:0)
Destro 4., Ljajić 25., Totti 33./11-m
Cesar je igral od 71. minute, Birsa in Lazarević (vsi Chievo) pa sta bila na klopi.

SASSUOLO - JUVENTUS 1:1 (1:1)