Arjen Robben je postavil končni izid na Allianz Areni. Foto: EPA
Šindži Kagava
Šindži Kagava je bil dvakratni strelec v Dortmundu. Foto: EPA
Schalke
Schalke se je veselil visoke zmage v Kölnu. Foto: EPA

Strelca sta bila Mario Gomez, ki je dosegel že 17. zadetek v tej sezoni, in Arjen Robben, ki je končni izid postavil v 92. minuti. Bayern z igro ni navdušil, čeprav se je po kazni v ekipo vrnil Franck Ribery.

Gomez je že na začetku tekme zamudil lepo priložnost, ob koncu prvega polčasa pa še Thomas Müller. V 60. minuti je Gomez s petih metrov poslal žogo v mrežo, potem ko je bil po prostem strelu Tonija Kroosa njegov strel z glavo najprej blokiran.

V sodnikovem podaljšku je rezervist Ivica Olić prodrl in lobal vratarja Diega Benaglia, čez črto pa je žogo potisnil Robben.

Tudi Borussia pri 40 točkah
Borussia Dortmund ostaja tik za petami Bayernu. Po zmagi nad Hoffenheimom s 3:1 ima tako kot Bavarci 40 točk in le nekoliko slabšo razliko v zadetkih. Dvakrat je zadel Šindži Kagava, enkrat pa Kevin Grosskreutz. Pri povišanju vodstva na 3:0 v 55. minuti sta si Kagava in Grosskreutz izmenjala dvojno podajo, Japonec pa je v polno meril iz bližine.
Preobrat Schalkeja v drugem polčasu
Vodilna kluba je na večerni tekmi ujel tudi Schalke, ki je s 4:1 slavil v Kölnu. Gostitelji so v 4. minuti povedli, ko je z lepim strelom od daleč natančno meril Lukas Podolski. V "ogenj" ga je poslal Milivoje Novaković, ki mu je podal žogo v prazen prostor.
V drugem polčasu je preobrat gostov z dvema goloma zrežiral Ciprian Marica. V 78. minuti je Mišo Brečko v kazenskem prostoru podrl Juliana Draxlerja in si prislužil rdeči karton, z bele točke pa je na 3:1 povišal Klaas Jan Huntelaar. Končni izid je v 83. minuti postavil Marco Höger. Brečko je bil sicer na igrišču le devet minut, saj je tekmo začel na klopi. Novaković je odigral vse srečanje.
Četrtouvrščena Borussia Mönchengladbach bo v nedeljo gostovala v Stuttgartu.