Antonio Di Natale in Alexis Sanchez sta zabila vseh sedem zadetkov Udineseja. Foto: EPA

Prav je tako. V nogometu je treba dosegati zadetke in Udineseju je danes to uspevalo. Igralci pri tem nimajo nič, krivda je samo moja. To pomeni, da sem jih slabo pripravil na tekmo. Med Palermom in Udinesejem ni sedem zadetkov razlike. Ne bom odstopil, sem borec. Nikar ne pozabite, da je obstajala možnost, da bi bil odpuščen, že prej.

Trener Palerma Delio Rossi
Kwadwo Asamoah in Javier Pastore
Udinese je v zadnjih krogih v precej boljši formi kot Palermo. Oktobra se je njun medsebojni dvoboj v Vidmu končal z zmago belo-črnih z 2:1. Foto: EPA

Rossi ima en odstotek možnosti, da ostane v Palermu, poskušajte staviti. Moštvo je povsem razpadlo, uničil je moj Palermo. Trenerju sem dejal, da mora urediti obrambo, a tega ni storil. Rossi je na klopi pustil Munoza, ki je najboljši branilec. Tako se ne da igrati.

Predsednik Palerma Maurizio Zamparini naj bi po poročanju italijanskih medijev v ponedeljek za novega trenerja imenoval Serseja Cosmija, ki je nazadnje vodil Livorno, vendar ga je zapustil že pred koncem lanske sezone.
Salvatore Sirigu
Salvatore Sirigu je moral kar sedemkrat pobrati žogo iz svoje mreže. Foto: EPA

Na stadionu Renzo Barbera sta se pomerila osmo- in petouvrščeno moštvo Serie A. Armin Bačinović, Josip Iličić in Siniša Andjelković so začeli tekmo pri gostiteljih, vendar je vso tekmo odigral le Iličić, saj je moral Bačinović v 40. minuti predčasno pod prho, Andjelković pa je ostal v slačilnici ob odmoru. Jasmin Kurtić je sedel na klopi. V vratih Udineseja je bil Samir Handanović.

Prvi polčas se je razpletel s pravo katastrofo Sicilijancev, saj so ga Videmčani dobili s 5:0. Strelski šov gostov je začel Antonio Di Natale v 10. minuti, ki je zadel z glavo po predložku Pabla Armera z leve strani. V 19. minuti je v zmedi pred domačimi vrati na 2:0 povišal Alexis Sanchez. Čilenec je v 28. minuti mrežo zatresel še enkrat, ko je po dolgi podaji Di Nataleja (prepočasen je bil Andjelković) preigral vratarja Salvatoreja Siriguja in iz bližine poslal žogo čez črto.
Bačinović predčasno pod prho
V 40. minuti se je kalvarija gostiteljev nadaljevala z izključitvijo Bačinovića, ki je prejel drugi rumeni karton, Udinese pa je hitro dosegel še dva gola. Di Natale je zadel po slabi obrambi Siriguja, ki je strel od daleč Kwadwa Asamoaha le odbil, najboljši strelec Videmčanov pa je žogo potisnil za njegov hrbet. Piko na i je postavil Sanchez s prodorom po levi strani in neubranljivim strelom, ki mu ga ni uspel preprečiti Andjelković. Število strelov v okvir vrat v prvem polčasu: 1:11!
Palermo je nov šok doživel že v tretji minuti nadaljevanja, ko je za 0:6 ponovno udaril Sanchez. "El Niño Maravilla" je ta hip eden najbolj vročih nogometašev na svetu, kako pomemben je za Udinese, pove že podatek, da so Furlani brez njega nazadnje doma "samo" remizirali proti Bologni (1:1) in Brescii (0:0).
"Toto" prvi strelec lige
V 60. minuti je na neverjetnih 7:0 povišal Di Natale z 11-metrovke, potem ko je Matteo Darmian povlekel za dres Armera in moral tudi on v slačilnico. Z 21 goli je "Toto" zdaj tudi prvi strelec lige.
V zadnje pol ure se gostje niso naprezali in tudi sami niso želeli povsem osramotiti domačih, tako da je ostalo pri izidu 7:0. Udinese je z najboljšim napadom prvenstva (49 zadetkov) neporažen že 10 krogov - od 18. decembra, ko je pri Laziu klonil z 2:3. Na drugi strani je Palermo z drugo najslabšo obrambo (prejel je že 43 golov) izgubil tretjič zapored.

Palermo je imel še najlepšo priložnost v 57. minuti. Ob lepo izvedenem prostem strelu Josipa Iličića, ki je nekoliko z leve strani meril mimo živega zidu, se je ob svoji desni vratnici s še lepšo obrambo izkazal Samir Handanović.

27. krog:
PALERMO - UDINESE 0:7 (0:5)
Di Natale 10., 41., 60./11-m, Sanchez 19., 28., 42., 48.
RK: Bačinović 39., Darmian 60./oba Palermo

Palermo:
Sirigu, Darmian, Andjelković (46./Munoz), Bovo, Balzaretti, Migliaccio, Bačinović, Nocerino, Iličić, Pastore (63./Acquah), Hernandez (75./Pinilla).

Udinese: Handanović, Benatia, Zapata (46./Coda), Domizzi, Isla, Pinzi, Inler (68./Battocchio), Asamoah, Armero, Sanchez (53./Denis), Di Natale.
ROMA - PARMA 2:2 (2:0)
Totti 19./11-m, Juan 36.; Amauri 74., 79.
RK: Paci 80./Parma

BRESCIA - LECCE 2:2 (2:1)
Caracciolo 17., Zoboli 18.; Corvia 31., Munari 70.
CAGLIARI - LAZIO 1:0 (1:0)
Dias 40./ag
BARI - FIORENTINA 1:1 (0:1)
Ghezzal 87.; Gilardino 21.
CESENA - CHIEVO 1:0 (0:0)
Jimenez 90./11-m
Cesarja (v prejšnjem krogu je prejel rdeči karton) in Jokića (oba Chievo) ni bilo v ekipi.

SAMPDORIA - INTER 0:2 (0:0)