Veteran Marcos Senna je zagrenil življenje Realu. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je dosegel 33. prvenstveni zadetek, kar pa je ob remiju bolj slaba tolažba ... Foto: EPA

Varovancem Joseja Mourinha je na Madrigalu kazalo zelo dobro, saj je Cristiano Ronaldo v 62. minuti po sijajni dvojni podaji z Mesutom Özilom, ki je podal s petko, obšel še vratarja Diega Lopeza in žogo poslal v prazno mrežo.

Zadetek Senne s prostega strela
Težave za goste so se začele v zadnjih minutah tekme. V 83. je Marcos Senna mojstrsko izvedel prosti strel z okoli 20 metrov in zadel levi spodnji kot vratarja Casillasa. Gol je še dodatno razburil Mourinha, ki je že prej "solil pamet" sodniku Paradasu Romeru. Slednjemu je naposled prekipelo, zato ga je izključil.

Grobi Ramos in jezikavi Özil
Malo pozneje pa sta šla po poti trenerja tudi Sergio Ramos in Mesut Özil - prvi zaradi drugega rumenega kartona, drugi pa zaradi ugovarjanja Romeru. Madridčani so tako zadnje minute odigrali le z osmimi igralci v polju.

Prednost skopnela na šest točk
Prednost Reala, ki je v nedeljo remiziral že z Malago (1:1), pred Barcelono znaša le še šest točk. Katalonci so v torek ob rekordu Lionela Messija s 5:3 odpravili Granado. Do konca španskega prvenstva je še deset krogov, večna tekmeca pa se bosta v 35. krogu (22. aprila) pomerila še na Camp Nouu ...