Velika prijatelja Lukas Podolski in Bastian Schweinsteiger sta bila strelca na stadionu Rhein Energie. Foto: Reuters
Lukas Podolski
Lukas Podolski je bil zelo razpoložen proti Bayernu. V Münchnu ni dobil prave priložnosti, tri leta je bolj ali manj sedel na klopi. Foto: Reuters
Kevin Kuanyi in Benedikt Höwedes
Kevin Kuanyi in Benedikt Höwedes se veselita nove zmage Schalkeja. Foto: EPA

Köln, ki na domačem igrišču ni premagal Bavarcev že od 1. aprila 1995 (3:1; dva gola je dosegel legendarni avstrijski napadalec Toni Polster), je začel sijajno. Lukas Podolski, ki se v treh sezonah v Münchnu ni naigral, je v sedmi minuti z 22 metrov stresel prečko. Trener Bayerna Louis van Gaal je pred torkovo povratno tekmo Lige prvakov v Firencah spočil Francka Riberyja (vstopil je šele v drugem polčasu), Arjen Robben pa zaradi gripe sploh ni igral. V 32. minuti je razigrani Podolski izvedel prosti strel s 25 metrov, straljal je z levico pod prečko po sredini vrat, vratar Hans Jörg Butt je zelo slabo posredoval, žogo je odbil v mrežo.

Drugi polčas popolnoma v znamenju Bavarcev
V 56. minuti sta Hamita Altintopa in Ivico Olića zamenjala Ribery in Miroslav Klose. Le dve minuti pozneje je veliko premoč Bayerna kronal Bastian Schweinsteiger, ki je izkoristil lepo podajo Thomasa Müllerja z desne strani. Gostje so nadaljevali silovit pritisk. Strel van Buytna je vratar Faryd Mondragon odbil, v 64. minuti pa je Schweinsteiger z glavo zadel prečko po kotu Holgerja Badstuberja. Po protinapadu je v 69. minuti s strelom od daleč dlani Butta ogrel Maniche. Podolski je nato celo zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. Bayern je vse do zadnje sekunde napadal, a tudi Ribery pet minut pred koncem ni bil natančen. Milivoje Novakovič in Mišo Brečko sta odigrala zelo dobro tekmo, tudi "Nova" je pomagal predvsem v obrambnih nalogah.

V boju za naslov bo imel besedo tudi Schalke
Schalke za Bayernom zaostaja le še dve točki. V Frankfurtu so varovanci Felixa Magatha že po četrt ure vodili z 2:0. Joel Matip je z levim ramenom poslal žogo v mrežo, nato pa je Benedikt Höwedes z glavo povišal na 0:2. Na začetku nadaljevanja je upanje Eintrachu z levico vlil Alexander Meier. V zadnjih desetih minutah je bil mož odločitve Kevin Kuranyi. Najprej je pripravil zadetek Ivan Rakitić, nato pa je še sam postavil končni izid.

Nürnberg ugnal "lekarnarje"
V nedeljo je Bayer iz Leverkusna doživel prvi poraz v letošnji sezoni. S 3:2 je klonil v Nürnbergu in padel na tretje mesto na lestvici.