Juan je v Rimu, kjer je bila tekma zaradi snega preložena s sobote na nedeljo, načel mrežo Interja. Foto: Reuters
Francesco Totti in Javier Zanetti
Kapetana Rome in Interja - Francesco Totti in Javier Zanetti. Foto: Reuters
Alessandro Matri
Juventusov napadalec Alessandro Matri ni popravil svoje strelske statistike. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je prejel peti rdeči karton v italijanskem prvenstvu. Foto: EPA
Dušan Basta in Stevan Jovetić
Stevan Jovetić (desno) je bil najzaslužnejši za zmago Fiorentine nad Udinesejem. Foto: EPA
Genoa
Genoa je slavila devetič v letošnji sezoni. Foto: EPA

Črno-modri, ki so še pred kratkim "rušili" vse pred seboj, so na zadnjih treh tekmah osvojili le točko in niso izkoristili spodrsljajev drugih klubov, da bi se jim še bolj približali. Na Olimpicu je prvi v 13. minuti z glavo zadel Juan po podaji Francesca Tottija, ob koncu prvega in na začetku drugega polčasa je dvakrat zatresel mrežo mladi italijanski reprezentant Fabio Borini, končni izid pa je tik pred koncem postavil Bojan Krkić, potem ko se je odlično znašel med štirimi gostujočimi branilci.

Še posebej lep je bil prvi zadetek Borinija, ki je po globinski podaji Miralema Pjanića posedel na tla Walterja Samuela in žogo poslal med nogama vratarju Juliu Cesarju. Pri drugem golu ga je z dolgo podajo našel Juan.
Sodnik razjezil "staro damo"
Vodilni Juventus doma ni zmogel streti obrambno usmerjene Siene, ki se bori za obstanek. V Torinu gledalci niso videli zadetkov. Za največ razburjenja je poskrbel sodnik Sebastiano Peruzzo, ki pet minut pred koncem ni pokazal na belo točko, ko je po predložku Giorgia Chiellinija v kazenskem prostoru z roko igral Simone Vergassola. Dve minuti pozneje bi lahko gostje celo prišli do zmage, a je Alessandro Gazzi zgrešil prazna vrata.

Nespametna poteza Ibrahimovića
Milan je po sredinem porazu v Rimu proti Laziu (2:0) dve točki prepustil še na San Siru, kjer je gostoval Napoli. Tudi tam je bilo 0:0. V 64. minuti je moral predčasno pod prho Zlatan Ibrahimović, ker je 'prisolil' zaušnico Salvatoreju Aronici. V 50. minuti je Robinho zapravil neverjetno priložnost, ko se je sam znašel pred Morganom De Sanctisom, vendar zgrešil. V 85. minuti je iz njunega dvoboja kot zmagovalec izšel Napolijev vratar, ki se je izkazal z lepo obrambo. Pri gostih je pred vrati nekajkrat zatajil Edinson Cavani.

Jovetić dvakrat ukanil "Sarmo"
Udinese je doživel še peti poraz na gostovanjih, tokrat je z 2:3 klonil v Firencah, kjer je bilo zelo mrzlo, pihal pa je tudi močan veter. Fiorentina je prvič letos zmagala po zaostanku. V 14. minuti je Videmčane v vodstvo popeljal Antonio Di Natale, ki je po napaki Riccarda Montoliva zadel s prefinjenim strelom od vratnice. V prvem polčasu so bili gostje boljši in so imeli še nekaj priložnosti. Domači so izenačili v 39. minuti. Verjetno je bil sunek vetra tisti, ki je žogo preusmeril v roko Mehdija Benatiaja, z 11-metrovke pa je Samirja Handanovića po sredini vrat premagal Stevan Jovetić.

V drugem polčasu je z vetrom igrala Fiorentina in v 56. minuti je Mattia Cassani z glavo zadel za 2:1. Udinese ni več našel prave igre, "vijoličasti" pa so pet minut pred koncem potrdili zmago. Znova je z bele točke natančno meril Jovetić, potem ko je 11-m znova zakrivil Benatia, tokrat s prekrškom nad Črnogorcem. Poraz gostov je s prvim zadetkom v Italiji ublažil romunski mladenič Gabriel Torje.

Birsa dobil pet minut
Zanimivo je bilo tudi v Genovi, kjer je Genoa v Serie A prvič po 20 letih doma ugnala Lazio. Izid je bil enak kot v Firencah - 3:2. Gostitelji, pri katerih je Valter Birsa dobil priložnost od 85. minute, so že vodili s 3:0. Tudi na Marassiju so se nogometaši spopadali z zamrznjenim igriščem in vetrom. Trener Lazia Edy Reja je bil jezen, ker tekma ni bila preložena. Zaradi slabega vremena njegovi nogometaši niso mogli trenirati, težave so imeli tudi na poti v Genovo. Rimljane tarejo poškodbe, na ogrevanju pred tekmo so ostali še brez Hernanesa.
22. krog:
GENOA
- LAZIO 3:2 (2:0)
Palacio 10., Janković 25., 46.; Ledesma 54./11-m, Gonzalez 90.
RK: Diakite 83./Lazio
Birsa (Genoa) je igral od 85. minute.

ROMA - INTER 4:0 (2:0)
Juan 13., Borini 41., 49., Krkić 89.

Roma: Stekelenburg, Taddei, Juan, Heinze, Jose Angel, De Rossi, Gago (71./Simplicio), Pjanić, Lamela (73./Krkić), Totti, Borini (80./Piscitella).

Inter: Julio Cesar, Nagatomo, Samuel (46./Cordoba), Lucio, Maicon (67./Faraoni), Zanetti, Cambiasso, Palombo, Obi, Milito, Pazzini (46./Poli).

PALERMO - ATALANTA 2:1 (1:0)
Miccoli 29./11-m, Budan 49.; Moralez 56.
RK: Consigli 27./Atalanta
Iličić (Palermo) je igral od 67. minute.

Milan:
Abbiati (46./Amelia), Abate, Mexes, Thiago Silva, Antonini, Emanuelson, van Bommel, Nocerino, Seedorf (76./Ambrosini), Robinho (86./Maxi Lopez), Ibrahimović.

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Aronica (81./Pandev), Maggio, Džemaili (76./Inler), Gargano, Zuniga, Hamšik, Lavezzi, Cavani.

CHIEVO - PARMA 1:2 (0:0)
Thereau 50.; Giovinco 46., Luciano 69./ag
Cesar je bil na klopi, Jokić (oba Chievo) ni bilo v ekipi.

JUVENTUS - SIENA 0:0

FIORENTINA - UDINESE 3:2 (1:1)
Jovetić 39., 84./oba 11-m, Cassani 56.; Di Natale 14., Torje 89.
Handanović (Udinese) je branil vso tekmo.

Preloženo:
CESENA - CATANIA
JUVENTUS 21 12 9 0 33:13 45 MILAN 22 13 5 4 43:19 44 UDINESE 22 12 5 5 33:20 41 LAZIO 22 11 6 5 34:22 39 INTER 22 11 3 8 34:29 36 ROMA 21 9 4 7 35:25 34 NAPOLI 22 7 10 5 36:24 31 PALERMO 22 9 4 9 32:32 31 GENOA 21 9 3 9 31:38 30 FIORENTINA 21 7 7 7 23:19 28 CAGLIARI 22 6 9 7 20:23 27 PARMA 21 7 6 8 27:34 27 CHIEVO 22 7 6 9 19:28 27 ATALANTA (-6) 21 7 8 6 25:27 23 CATANIA 19 5 8 6 22:28 23 BOLOGNA 21 5 7 9 18:26 22 SIENA 21 4 8 9 21:22 20 LECCE 22 4 5 13 22:38 17 CESENA 21 4 4 13 13:31 16 NOVARA 22 2 7 13 19:42 13