Turški sodnik Cuneyt Cakir je pred tekmo Ulsan Hyundai - Monterrey takole preverjal, ali deluje sistem tehnologije na golovi črti, ki ga na letošnjem svetovnem klubskem prvenstvu preizkušajo prvič. Foto: EPA

Monterrey je v četrtfinalu v Tojoti premagal azijskega prvaka, južnokorejski klub Ulsan Hyundai, s 3:1 (1:0). Mehičani so povedli z zadetkom 19-letnega Jesusa Corone iz bližine v 9. minuti, v drugem polčasu pa je dva zadetka dosegel Argentinec Cesar Delgado, nekdanji nogometaš Lyona (77., 84.). Častni gol za Ulsan je v 88. minuti s strelom od daleč prispeval azijski nogometaš leta 2012 Keunho Li. Nove tehnologije na golovi črti niso uporabili, saj za kaj takšnega ni bilo potrebe.
Drugi četrtfinale odločil rezervist
Prvak Afrike Al Ahly je z 2:1 (1:1) premagal japonskega prvaka Sanfrecce Hirošimo. Egipčane je ob sneženju v vodstvo v 15. minuti popeljal Elsayed Hamdi, v 32. minuti pa je izenačil najboljši strelec japonske lige Hisato Sato. Zmagovalca je odločil zadetek 34-letnega Mohameda Aboutrike v 57. minuti, ki je mrežo zatresel z nizkim diagonalnim strelom v daljši kot z roba kazenskega prostora. Nogometaš, ki v Egiptu uživa status legende, je sredi prvega polčasa zamenjal poškodovanega kapetana Hossama Ghalyja.