Poljaki so gol dobili že v tretji minuti. Na tleh Seweryn Gancarczyk po avtogolu. Foto: Reuters
Roger Guerreiro
Razmere za igro so bile v Chorzowu zelo slabe. Foto: Reuters
Ireneusz Jelen
Ireneusz Jelen je tik pred iztekom prvega polčasa zgrešil veliko priložnost za izenačenje. Foto: Reuters
Slovaki po avtogolu na SP

Slovaki, ki so v soboto z 0:2 izgubili proti Sloveniji, so igrali brez Martina Škrtela, Jana Durice, Zdena Štrbe, Miroslava Stocha in Roberta Vittka. V Chorzowu je močno snežilo, vidljivost je bila izredno slaba.

Boljši začetek gostov
Edini zadetek je padel že v tretji minuti, na levi strani je žogo dobil Marek Hamšik, ki je podal v kazenski prostor, kjer pa je avtogol nesrečno zadel Poljak Seweryn Gancarzyk. Slovaki so prišli do velike priložnosti tudi 15 minut pozneje, ko je nevarno žogo na levi strani tik pred golom dobil Marek Hamšik, a ni bil uspešen.

Vratnica in prazen gol
Gostitelji so bili boljši v drugi polovici prvega polčasa, v 32. minuti je imel veliko nesrečo Mariusz Lewando, ki je zadel vratnico. Pred iztekom prvih 45 minut je prazen gol z bližine zgrešil Ireneusz Jelen.

Slovaki so se le branili
Pritisk Poljakov se je v Chorzowu nadaljeval, rdeče-beli so bili boljši, Slovaki so se, z izjemo nekaj protinapadov, le branili. Največjo priložnost drugega polčasa je tik pred golom v 71. minuti s peto po podaji Slawomira Peszka zgrešil Robert Lewandowski. V izteku osemdesetih minut so Poljaki v enem napadu streljali kar štirikrat, zadnji poskus pa je z roba kazenskega prostora odlično branil Jan Mucha. Slovaška se je na SP uvrstila prvič, odkar je samostojna.

POLJSKA - SLOVAŠKA 0:1 (0:1)