Marko Vešović je bil nerešljiva uganka za obrambo Dinama. Foto: EPA

Gavranovićev gol v 17. sekundi je četrti najhitrejši gol v zgodovini hrvaške nogometne lige. Najhitrejšega je zadel Edin Šaranović, ki je leta 2004 za Kamen Ivanbegovino proti Interju iz Zaprešića mrežo zatresel že po 10 sekundah.

Matjaž Kek
Matjažu Keku je z njegovimi varovanci uspelo nadigrati zagrebški Dinamo. Foto: EPA

Gostje iz prestolnice so tekmo začeli na najslabši mogoči način, njihova mreža se je zatresla že po 17 sekundah. Izjemno slabo posredovanje v gostujoči obrambi je izkoristil Mario Gavranović, ki je z desne strani z natančnim strelom žogo ob bližnji vratnici poslal v prazno mrežo. Po dobre pol ure igre so gostitelji vodstvo prek Alexandra Gorgona po natančnem predložku Marka Vešovića podvojili na 2:0.

Po odmoru obleganje zagrebških vrat ni pojenjalo, že v uvodnih desetih minutah nadaljevanja je Rijeka povedla s 4:0! V 50. minuti je Vešović po krasni akciji Gavranovića - ta je za zadetek podal s peto - brez težav matiral vratarja Adriana Šemperja, zagrebški čuvaj mreže je moral po žogo znova v gol štiri minute pozneje, ko se je med strelce še drugič vpisal Gorgon. Ta je s 25 metrov žogo v mrežo poslal pod prečko.

V končnici derbija so padli še trije zadetki. Zaostanek je najprej nekoliko zmanjšal Hilal Soudani, a je že v naslednjem napadu Rijeke odjeknila 'petarda' v mreži Dinama. Po odlični globinski podaji in napaki zagrebške obrambe je v polno še drugič zadel Vešović. Končni izid (5:2) je v 86. minuti postavil Domagoj Pavičić. V dresu Dinama je Petar Stojanović igral vso tekmo.

Za Dinamo je bil to že tretji zaporedni poraz. V prejšnjem krogu hrvaškega prvenstva je klonil pred drugouvrščenim Osijekom (0:1), med tednom ga je v Ligi prvakov s 3:0 odpravil še Lyon.