Aljaž Struna (v sredini) se je takole veselil zadetka za 2:2 proti Atalanti. Foto: EPA
Sebastian De Maio
Sebastian De Maio je matiral Samirja Handanovića za zmago Genoe z 1:0. Foto: EPA
Francesco Totti in Luciano Spalletti
"Sprava" med Francescom Tottijem in Lucianom Spallettijem po koncu tekme. Foto: EPA

Razlika na lestvici med Romo in Interjem je štiri kroge pred koncem prvenstva sedem točk.

Tekmo v Genovi je v 77. minuti odločil branilec Sebastian De Maio. Po strelu iz kota je na drugi vratnici žogo poslal pod prečko. V prvem polčasu so gledalci videli lepo obrambo Samirja Handanovića po poskusu z glavo Leonarda Pavolettija, a na drugi strani tudi vsaj pet priložnosti za zadetek Interja. Po edinem golu so bile do konca tekme priložnosti tako za 1:1 kot za 2:0.

Totti nasmejal še Spallettija
Torino je na Olimpicu do 86. minute vodil z 1:2, nato pa je preobrat pripravil Francesco Totti. Po nedeljskem sporu s trenerjem Lucianom Spallettijem, ki so mu domači navijači tokrat med tekmo večkrat žvižgali, je priložnost za igro dobil v zadnjih petih minutah. Po nekaj sekundah je po prostem strelu Miralema Pjanića in podaljšani žogi Kostasa Manolasa izenačil, tri minute pozneje pa po igranju z roko v kazenskem prostoru z 11-metrovke postavil končni izid, tako da se je odličnemu razpletu smejal še Spalletti.

Ilićić igral le zadnjih 20 minut
Poraz je doživela tudi peta Fiorentina, ki zaostaja dve točki za Interjem. V Vidmu jo je z 2:1 premagal Udinese in s tem napravil odločilen korak proti obstanku. Josip Iličić je na zelenico vstopil v 72. minuti, ko je že bilo 2:1. Prvi zadetek so gostje prejeli po vsega 100 sekundah.

Struna zadel pred praznimi tribunami
Palermu je točko proti Atalanti (2:2), ki pa mu kaj prida ne pomaga, saj je še vedno na predzadnjem mestu, v 76. minuti prinesel zadetek Aljaža Strune. V mrežo je poslal odbito žogo po zmedi v kazenskem prostoru in se v 22. nastopu prvič vpisal med strelce v prvi italijanski ligi. Pirančan je v 11. minuti sicer napravil tudi prekršek za 11-metrovko, s katere je Atalanta izenačila na 1:1. Tekma je bila odigrana pred praznimi tribunami zaradi kazni domačim navijačem.
Vodilna Juventus in Napoli sta se veselila visokih zmag. Prvi je s 3:0 porazil Lazio, drugi pa že v torek kar s 6:0 Bologno.
34. krog:
SASSUOLO - SAMPDORIA 0:0
RK: Ranocchia 27./Sampdoria

PALERMO - ATALANTA 2:2 (1:1)
Vazquez 2./11-m, Struna 76.; Borriello 11./11-m, Paletta 55.
RK: Vitiello 89./Palermo
Struna je igral vso tekmo, Anđelković (oba Palermo) je bil na klopi, Kurtić (Atalanta) je počival zaradi kartonov.
UDINESE - FIORENTINA 2:1 (1:1)