Maribor je na najboljši možni način krstil novi štadion. Foto: MMC RTV SLO/Drago Soršak
Oživel prenovljeni Ljudski vrt
Domžale ubranile svojo trdnjavo
Gol s tekme Gorica - Drava
Koprčani gladko porazili Celjane

Vzdušje kot na največjih evropskih igriščih je poskrbelo za izjemno kuliso, v Sloveniji doslej videno le za Bežigradom v zlatih časih reprezentančnega nogometa. Domači so "leteli" po igrišču, a se tudi Prekmurci niso ustrašili vzdušja, tako da so bili večji del tekme enakovreden nasprotnik.

Evrogol Pavloviča
Potem ko je že v 2. minuti Tavares zadel vratnico, so gostje povedli v 21. minuti. Aleš Čeh in Arpad Vaš sta izigrala "ofsajd" zanko domačih, Madžar pa je nato matiral Marka Pridigarja. Udarec je s pravim evrogolom z okoli 25 m vrnil Zoran Pavlovič, čigar bomba je z voleja "sedla" pod prečko nemočnega Kristijana Luka. Še pred odmorom je Nilton po podaji Pavloviča z glavo zadel za 2:1. Pred tem je Suad Filekovič zadel še prečko. V 2. polčasu je ritem nekoliko padel, a lepih potez ni manjkalo. Brazilec Tavares je žogo prejel 25 metrov od vrat, se otresel branilcev in Luka premagal s strelom v njegov levi zgornji kot. Srečanje je bilo izjemno športno, saj sodnik Darko Čeferin ni pokazal niti enega rumenega kartona.

Na vrhu Domžale po zmagi nad Primorjem (3:2) ohranjajo 6 točk prednosti pred Koprom, ki je še desetič zapored ugnalo Celjane (2:0).

Domžalčani zanesljivo do zmage
Državni prvaki so po 22 minutah vodili z 2:0, gostom pa je upanje tik pred odmorom vlil Davor Škerjanc. V 63. minuti se je zgodil najbolj spektakularen trenutek na tekmi. Dario Zahora je z leve podal na nasprotno stran kazenskega prostora, kjer je žogo v polnem šprintu zadel Janez Aljančič in jo poslal pod prečko. Gostom je v zadnjih trenutkih tekme uspelo ublažiti poraz.

Nova koprska lekcija Celjanom
Koprčani so še desetič zapored premagali Celjane. Tokrat z 2:0. Po zaspani uvodni četrt ure so domači prevzeli pobudo in začeli nizati nevarne akcije. V 27. minuti so prišli do vodstva. Akcijo je začel Viler, ki je z leve strani podal do Aleša Mejača, ta pa je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora matiral Aleksandra Šeligo. Končni izid je v 35. minuti postavil Sunday Ibeji, ki je v padcu poslal žogo v mrežo. Po odmoru je ritem precej padel. Celjani pa si resnih priložnosti za gol niso priigrali.

Pregelj izvlekel Interblock
Interblock je proti zadnjeuvrščenemu Livarju zagotovo pričakoval več kot zgolj točko (2:2). Šiškarji so sicer dobro začeli in prek Martina Preglja zadeli tudi vratnico (9.), toda vodstva so se veselili domači. V 23. minuti je Janez Strajnar v kazenskem prostoru zrušil Janeza Permeta, najstrožjo kazen pa je zanesljivo izvedel Blaž Brezovački. Perme je na 2:0 povišal v 55. minuti, ko je zaključil akcijo Brezariča. Dve minuti kasneje je Zoran Zeljkovič s prostega strela znižal zaostanek. V 66. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Igor Lazič, kar pa ni ustavilo napadov Ljubljančanov. Nagrada je prišla v 1. minuti sodnikovega podaljška, ko je hitro kombinacijo z Gerićem zaključil Martin Pregelj.

Šok terapija Dravi ni pomagala
Drava je v Novo Gorico odpotovala brez trenerja Milana Djuričića, ki se je s klubom sporazumno razšel. A šok terapija Ptujčane, ki jih je vodil Boštjan Zemljarič, ni rešila pred porazom. Odločitev je padla že v 13. minuti, ko je Ekpoki ob levi vratnici v mrežo pospravil podajo Cvijanovića. Gostje so bili najbližje izenačenju na začetku 2. polčasa, ko je strel Dorisa Kelenca ustavila vratnica.

Prva liga Telekom Slovenije, 33. krog

KOPER
- MIK CM CELJE 2:0 (2:0)
300; Mejač 25., Ibeji 35.

LIVAR - INTERBLOCK 2:2 (1:0)
100; Brezovački 23., Perme 55.; Zeljkovič 57., Pregelj 91.
RK: Lazič 66./Interblock

DOMŽALE - PRIMORJE 3:2 (2:1)
600; Zahora 13., Juninho 22., Aljančič 63.; Škerjanc 45., Zatkovič 90.

MARIBOR - NAFTA 3:1 (2:1)
12.435; Pavlovič 24., Nilton 42., Tavares 59.; Vaš 19.

HIT GORICA - DRAVA 1:0 (1:0)
600; Ekpoki 13.

DOMŽALE 33 19 10 4 56:26 67 KOPER 33 17 10 6 63:44 61 HIT GORICA 33 14 9 10 50:44 51 INTERBLOCK LJ 33 14 7 12 45:36 49 MARIBOR 33 13 9 11 52:44 48 NAFTA 33 11 11 11 40:52 44 MIK CM CELJE 33 12 6 15 41:45 42 PRIMORJE 33 11 6 16 47:39 39 DRAVA 33 11 5 17 40:57 38 LIVAR 33 4 5 24 38:85 17