Karim Benzema je dosegel 9. gol, s čimer je najboljši strelec prvenstva. Foto: EPA
Nogometaši Lorienta (na sliki Lionel Cappone, Michael Ciani in Benjamin Genton) so izkoristili priložnost, ki se jim je nenadejano ponudila v Marseillu. Foto: EPA

Bordeaux je na Gerlandu prevladoval ves prvi polčas, a zadeli so domači. V 33. minuti je naveza Fred - Karim Benzema z dvojno podajo iz igre vrgla obrambo gostov, tako da je Benzema z neposredne bližine premagal Mathieuja Valverdeja. Pet minut kasneje je Šved Kim Källström povišal na 2:0, potem ko je žoga po njegovem strelu z roba kazenskega prostora oplazila enega od nasprotnikov, spremenil smer in preskočila Valverdeja.

Po odmoru se je pritisk Bordeauxa nadaljeval, a je premoč uspel kronati šele v 81. minuti, ko je bil uspešen rezervist Fernando Cavenaghi. "Odločil je zadetek Benzemaja. Čeprav so 9 točk pred nami, sem še vedno prepričan, da jih lahko ujamemo," je dejal trener Bordeauxa Laurent Blanc.

Marseille prehitro odpiral šampanjec
Za presenečenje kroga je poskrbel Lorient, ki je na Velodromu s 3:2 premagal drugouvrščeni Marseille. Domači so bili po golu Mamadouja Nianga za 2:0 (61.) na pragu zmage, a očitno so prekmalu začeli slaviti, kar se jim je grdo maščevalo, saj so gostje v pičlih 11 minutah zadeli trikrat. Najprej je v 76. minuti z 20 metrov mrežo zatresel Morgan Amalfitano, nato je hiter protinapad z nizkim strelom z okoli 25 metrov zaključil Fabrice Abriel, za popoln preobrat pa je malo pred koncem poskrbel Kevin Gameiro.

Sochaux, za katerega je Bojan Jokič igral vso tekmo, Valter Birsa pa od 70. minute, je z 1:0 izgubil v Auxerru.