Olimpija (ne stara ne nova) v samostojni Sloveniji še nikoli ni zmagala na Bonifiki. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Domžale
Domžale so slavile četrtič zapored. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dejan Burgar
Dejan Burgar je z 9 goli najboljši strelec Triglava, a tudi proti Lendavčanom ni zadel in je nadaljeval strelski post, saj mreže ni zatresel že devet tekem. Kranjčani so kljub temu visoko premagali Nafto in si priigrali dragocene tri točke v boju za obstanek. Foto: MMC RTV SLO
Hadžić z dvema goloma pokopal Olimpijo
Triglav gladko odpravil Nafto
Domžale še bližje Mariboru
Severnoprimorski derbi Goričanom

Domžale so se z zmago z 2:0 nad Rudarjem vodilnemu Mariboru, ki se je včeraj s Celjem razšel brez zadetkov, približale le na štiri točke zaostanka. Domžalski nogometaši niso potrebovali veliko časa, da so prišli do zanesljivega vodstva in zmagali še četrtič zapored.
Že v 4. minuti je Juninho na vrhu kazenskega prostora našel Mitjo Zatkoviča, ta pa je nato natančno meril v spodnji desni kot gostujočih vrat. 20 minut pozneje je Brazilec s 25 metrov povišal na 2:0. Do konca prvega polčasa je Mato Šimunović stresel še desno vratnico. Tudi v drugem delu so bili Domžalčani veliko bolj nevarni, a se mreža ni več zatresla.
Končnica prvenstva bo še zanimiva
Maribor lahko že v soboto postane prvak, če premaga Koper, Domžale pa izgubijo v Novi Gorici. V nasprotnem primeru bo odločitev padla v zadnjih dveh krogih. Vijoličasti bodo v predzadnjem gostovali v Ajdovščini, Domžale pa se bodo doma udarile z Olimpijo. V zadnjem krogu 29. maja se bosta vodilni moštvi pomerili v Ljudskem vrtu.
Triglav je na pomembni tekmi v boju za obstanek gladko s 4:0 premagal Nafto. Tri zadetke je dosegel že v prvem polčasu. Primorje je v Ajdovščini na severnoprimorskem derbiju dvakrat vodilo, a na koncu moralo priznati premoč Hitu Gorici z 2:3.
Koper zasluženo do treh točk
Junak tekme na Bonifiki, kjer Olimpija v samostojni Sloveniji še nikoli ni zmagala (!), je bil dvakratni strelec za gostitelje Damir Hadžić. Koprčani so od prve minute pritisnili, v 8. minuti je Milan Osterc zadel le zunanji del mreže. Sedem minut pozneje je Dejan Marijanović iz bližine sam in neoviran streljal naravnost v Damirja Botonjića. Kazen za zgrešeni priložnosti je sledila v 19. minuti, ko je strel Aneja Lovrečiča z roba kazenskega prostora Adnan Bešić spretno preusmeril v koprsko mrežo.

Strel Davorja Škerjanca z desetih metrov je Igor Nenezić zanesljivo ustavil, domači pa so do izenačenja prišli v sodnikovem podaljšku prvega polčasa, ko je po kotu Konstantina Vasiljeva Osterc z glavo žogo preusmeril do Hadžića, temu pa s petih metrov ni bilo težko doseči zadetka.
V drugem polčasu je imel Osterc novo lepo priložnost, ko je že preigral Botonjića, a je Olimpijina obramba v zadnjem trenutku žogo izbila z golove črte. V naslednjem napadu je Vasiljev poslal predložek, Hadžić pa je izvrstno reagiral in z glavo žogo poslal za Botonjićev hrbet za vodstvo z 2:1. Do konca se izid ni več spremenil. Edini nevaren strel so zeleno-beli sprožili v sodnikovem podaljšku. Po poskusu Petra Stojanovića s 25 metrov je Nenezić žogo izpod prečke izbil v kot.

Triglav le še točko za Nafto
Kranjčane je proti Lendavčanom že v 7. minuti v vodstvo popeljal Petar Stojnić, ki je po kotu žogo z glavo poslal pod prečko. Le štiri minute zatem je z desne strani podal Rok Brajič, pred golom pa je bil dobro postavljen Ajdin Redžić in povišal na 2:0. Alen Krcić je nato zadel prečko, v 38. minuti pa je Redžić dosegel še svoj drugi zadetek in postavil izid polčasa.
Na začetku drugega dela je malce obetavneje zaigrala tudi Nafta, a res nevarnega strela ji ni uspelo sprožiti. Triglav je v sodnikovem podaljšku še enkrat zatresel mrežo, končni izid je postavil rezervist Matej Pirc.

Preobrat Gorice v drugem polčasu
V Ajdovščini so gostitelji zadeli po četrt ure igre, po podaji Nevena Čuturila je z roba kazenskega prostora v polno meril Jaka Ihbeisheh. Belo-modri so hitro izenačili, ko je slabo izbijal Almir Tanjič, žogo pa je nato s "škarjicami" v mrežo poslal Miha Mevlja. V 39. minuti je bil znova v glavni vlogi Ihbeisheh, ki je preigral tri gostujoče igralce, prišel pred Vasjo Simčiča in ukanil še njega.

V 50. minuti je za drugo izenačenje Novogoričanov poskrbel Enes Demirović z 11-metrovke. Saša Božičič je v kazenskem prostoru nepravilno ustavil Gorana Galešića. Demirović je osem minut pozneje z globinsko podajo lepo našel Galešića, ta pa je zapečatil usodo rdeče-črnih.

33. krog:
TRIGLAV - NAFTA 4:0 (3:0)
700; Stojnić 6., Redžić 10., 37., Pirc 92.
Triglav: Pelko, Smolej, Brajič, Krcić (53./Burgar), Dolžan, Redžić (75./Pirc), Jelar (66./Romič), Sever, Najdenov, Stojnić, Ovčina.
Nafta: Jozić, Lazić (46./Korošec), Balažic (46./Jovanović), Pavel, Tomažič Šeruga, Ibraimi, Levačič, Maruško, Vaš (46./Oluić), Raduha, Idrizi.
PRIMORJE - HIT GORICA 2:3 (2:1)
300; Ihbeisheh 15., 40.; M. Mevlja 19., Demirović 50./11-m, Galešić 58.
Primorje: Božjak, Ostojič, Tanjič (74./Lo Duca), Jukan, Ihbeisheh, Ogrič (38./Dežmar), S. A. Živec, Čuturilo, Božičič, S. Živec (67./N. Kolman), Marić.
Hit Gorica: Simčič, Galešić, M. Mevlja, Širok (46./Buzeti), Demirović, Ndiaye (55./Stojanovič), Mijatovič, A. Jogan, Rakušček, K. Jogan, Gregorič.

LUKA KOPER - OLIMPIJA 2:1 (1:1)
1.300; Hadžić 45., 58.; Bešić 19.
Luka Koper: Nenezić, Handanagić, Kovačević, Vasiljev, Grižonič, Karič, Brulc (70./Guberac), Hadžić, Marijanović (52./Djukić), Bubanja, Osterc (85./Bunderla).
Olimpija: Botonjić, Kašnik, Škerjanc (46./Stojanovič), Lovrečič (60./Rujović), Bešić, Omladič (78./Smiljanić), Cvijanović, Vršič, Božič, Salkić, Radujko.

DOMŽALE - RUDAR 2:0 (2:0)
500; Zatkovič 4., Juninho 24.
Domžale: Brljak, Apatič, Knezović, Elsner, Zec (88./Aziri), Teinović, Drevenšek, Šimunović (90./Diallo), Juninho, Pekič (78./Smukavec), Zatkovič.
Rudar: Savić, Jeseničnik, Dedić, Novaković, Berko, Korun, Trifković (56./Klinar), Tolimir, Čadikovski, Roj (46./Grbić), Bratanović (79./Kelenc).
Odigrano v torek:
CM CELJE - MARIBOR 0:0
2.000 gledalcev
RK: Bezjak 76., Gobec 91.; Berič 71., Filipović 90.

MARIBOR 33 19 11 3 60:23 68 DOMŽALE 33 19 7 7 53:31 64 LUKA KOPER 33 16 8 9 54:40 56 OLIMPIJA 33 14 10 9 53:37 52 HIT GORICA 33 12 8 13 40:51 44 RUDAR 33 11 8 14 54:50 41 CM CELJE 33 9 9 15 39:51 36 NAFTA 33 9 6 18 45:62 33 TRIGLAV 33 8 8 17 34:58 32 PRIMORJE (-2) 33 7 7 19 36:65 26