Nemanja Jakšić je v 18. minuti dosegel edini zadetek na tekmi v Kidričevem. Foto: www.alesfevzer.com

Izgubili so prvič po 9. decembru oziroma desetih tekmah. Tokrat so bili precej oslabljeni, saj so zaradi kartonov manjkali Senijad Ibričić, Sven Šoštarič Karič in Damjan Vuklišević. Domači niso mogli računati na Emirja Azemovića, Davida Flakusa Bosilja in Aljaža Ploja.

Aluminij z 1:0 premagal Domžale

Rahlo premoč na začetku tekme so gostitelji kronali v 18. minuti. Marcel Čermak je v kazenskem prostoru lepo našel Harisa Kadrića, ta je podaljšal do Nemanje Jakšića, njegov strel v spodnji levi kot vrat Domžal pa je bil za Ajdina Mulalića neubranljiv.

Gostje so pritisnili v zadnji četrtini tekme in si najlepšo priložnost pripravili v 95. minuti, ko je rezervist Matej Podlogar iz bližine zadel vratnico. Minuto prej je z atraktivnim poskusom s škarjicami žogo poslal malo mimo vrat. Aluminij je z 1:0 slavil tudi v sredo na gostovanju pri Bravu.

V nedeljo ob 14.45 bo derbi med Muro in Mariborom na Fazaneriji, prenos bo na TV SLO 2 in MMC-ju.