Aluminij do velikih treh točk proti Mariboru
Miškić držal obljubo in mojstrsko zadel s prostega strela

Vijoličasti so že prejšnji konec tedna postali državni prvaki. V Kidričevo so prišli precej oslabljeni, saj so manjkali Luka Zahović, Mitja Viler, Dare Vršič, Marwan Kabha in Denis Šme. Tako je Darko Milanič precej premešal postavo, že v prvem polčasu pa so gostitelji, ki se s Krškim krčevito borijo za osmo mesto, ki zagotavlja obstanek v Prvi ligi, kar trikrat zatresli mariborsko mrežo. S tremi točkami se je Aluminij zavihtel na osmo mesto, zdaj ima točko več kot Krško, za Rudarjem, ki je sedmi, pa zaostaja za dve. Maribor je klonil prvič v spomladanskem delu. Nazadnje je morala Milaničeva vrsta premoč priznati Domžalam 10. decembra. Drugič v tej sezoni so klonili pred Aluminijem.

Prvo nevarnejšo akcijo so nogometaši iz Kidričevega že uspešno realizirali. Francesco Tahiraj je žogo podaljšal do Milana Kocića, ki je prodrl po levi strani in poslal žogo pred vrata. Mariborska obramba je slabo posredovala, Blaž Vrhovec je bil prekratek, žogo pa je v mrežo potisnil Vedran Mesec. V končnici prvega polčasa so gostitelji izpeljali še dve hitri akciji, po katerih je moral rezervni vratar Maribora Matko Obradović pobrati žogo iz svoje mreže.

Ob koncu polčasa še dve žogi v mreži Maribora
V 42. minuti se je Mesec znova vpisal med strelce. Podobno kot pri akciji za prvi zadetek je bil hrvaški nogometaš na pravem mestu pred vrati. Tokrat je z desne strani lepo podal Blaž Kramer. Le dve minuti kasneje je Kramer s strelom pod prečko povišal na 3:0, ko je po desni strani mariborski obrambi pobegnil Nemanja Jakšić in podal v sredino.

Milanič je na polčasu v garderobi pustil Marcosa Tavaresa in Damjana Boharja ter v ogenj poslal Aleksa Pihlerja in Luko Uskokovića, njegovim varovancem pa navkljub pobudi ni uspelo doseči gola po strelih Pihlerja, Dina Hotića in Gregorja Bajdeta. A zagrozili so tudi gostitelji, v 66. minuti pa je Žiga Škoflek po strelu z roba kazenskega prostora zadel okvir vrat. Mariborčani so v sami končnici tekme vendarle dosegli častni zadetek. V 87. minuti je lepo prosti strel izvedel Hotić, ki je prvič v vijoličastem dresu zatresel mrežo v Prvi ligi.

V soboto sta se v Ljubljani pomerila Olimpija in Domžale, ki se borita za drugo mesto. V dvoboju finalistov pokala so bili uspešnejši zmaji, ki so slavili s 3:1.