Igor Pamić
Dalibor Volaš
Zadetki s tekme med Celjem in Krškim

ljani doma izgubili s Krškim z 1:2.

Krčani so dosegli izjemno pomembno zmago v boju za obstanek. V Celju so uprizorili preobrat v zadnje četrt ure, zmagoviti gol pa je v 93. minuti dosegel rezervist Tonči Mujan. Celjani so prvič po enajstih tekmah okusili grenkobo poraza in ostajajo na petem mestu.

Evrogol Volaša s prostega strela
Obračun v mestu ob Savinji so bolje začeli Krčani, najbolj zaposlen pa je bil Martin Kramarič. V 14. minuti je poskusil z volejem z desne strani, a se je izkazal domači vratar Matjaž Rozman. Šest minut kasneje so gostje izpeljali protinapad, znova pa je po strelu Kramariča po tleh sijajno posredoval Rozman.

Gostitelji so zapretili po strelu Rudija Požega Vancaša z roba kazenskega prostora, na pravem mestu je bil tudi gostujoči vratar Marko Zalokar. Celjani so v nadaljevanju vse bolj stiskali obroč pred gostujočimi vrati, njihov trud pa je bil poplačan v 32. minuti, ko je Dalibor Volaš po prostem strelu s 30 metrov dosegel pravi evrogol in popeljal svoje soigralce v vodstvo. Izbranci Igorja Jovičevića so šest minut zatem znova zapretili, po predložku z desne strani pa je bil Nino Pungaršek prekratek.

Krško do velikega preobrata
V 52. minuti je po protinapadu Klemen Šturm v kazenskem prostoru na nepravilen način zaustavil Požega Vancaša. Strel Volaša z enajstih metrov je obranil Zalokar. V 78. minuti je Ibrahim Mensah najprej pošteno ogrel dlani vratarja Rozmana, po kotu z leve strani pa se je v kazenskem prostoru najbolje znašel ganski napadalec in izenačil na 1:1. Celjani so v končnici močno pritisnili, a so bili neuspešni, v tretji minuti sodnikovega podaljška pa jih je rezervist Mujan priigral tri velike točke za Krško.
Učinkoviti Koprčani blesteli v Radomljah
Radomljani so pred 400 navijači v športnem parku doživeli že 24. poraz v tej sezoni, že nekaj časa je jasno, da bodo v naslednji sezoni znova igrali v drugi ligi.

Koprčani so povedli že v 3. minuti, ko je večino dela opravil Ruben Belima, lepo je zaposlil Sandija Križmana, ki mu ni bilo težko zadeti. Le dve minuti zatem bi domači nogometaši lahko izenačili, strel Marka Nunića pa je v zadnjem trenutku ustavila obramba gostov. V 12. minuti bi lahko gostje povišali vodstvo, a je Senijad Ibričić z glavo zadel okvir vrat.

Vratar Radomelj Aljaž Ivačič je v 23. minuti prizemljil močan in natančen strel Belime. Pet minut kasneje je nato naredil veliko napako, a Križman ni izkoristil njegovega nepotrebnega "izleta" in je s 30 metrov zgrešil prazna vrata. Ivačič je svojo napako popravil pet minut kasneje, ko je sijajno ustavil močan strel Nermina Hodžića. V 36. minuti je Matej Pučko z velike razdalje povišal na 0:2.

Barukčić zapravil najstrožjo kazen
V drugem polčasu so varovanci Igorja Pamića nadzorovali potek srečanja. V 56. minuti je po protinapadu Belima povišal na 0:3. V 64. minuti je Hodžić storil prekršek v kazenskem prostoru, sodnik Vojko Goričan pa pokazal na belo točko, a je strel Igorja Barukčića prestregel koprski vratar Marijan Antolović. Končni izid je v sodnikovem podaljšku postavil rezervist Theofanis Tzandaris.