Še ne 20-letni Krčan Robert Berič je z osmim letošnjim golom odločil prvenstvo v 85. minuti, ko je imel Maribor igralca manj. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Marcos Tavares
Kapetan Maribora Marcos Magno Morales Tavares je s 16. prvenstevnim golom poskrbel za izjemno pomembno izenačenje, ki je odprlo vrata k osvojitvi naslova prvaka. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Darko Milanič in Zlatko Zahović
Za mariborsko navezo Zahović - Milanič je to drugi naslov državnega prvaka, v sredo pa bosta lovila še drugo pokalno lovoriko. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Slavje "vijoličastih"
Po golu Daliborja Volaša proti Celju je Maribor 9. maja 2009 osvojil osmi naslov državnega prvaka, zdaj pa se v mestu ob Dravi slavi deveta zvezdica. Foto: www.maribor-sport.com
Primorje - Maribor 1:2
Nogometaši Primorja, ki od decembra niso prejeli plač, so večdnevno stavko prekinili šele v petek, vseeno pa ni nastopila četverica nosilcev igre: Simon Živec, Saša Aleksander Živec, Sašo Ogrič in Neven Čuturilo. Zaradi odstopa trenerja Sandija Valentinčiča je ekipo na srečanju z Mariborom vodil kar tehnični vodja Miran Lulik. Foto: Evrin Čurlič
Tadej Apatič
Tadej Apatič je zabil lep gol za visoko zmago Domžal nad Olimpijo, kar pa ni prestavilo odločitve o slovenskem prvaku. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Luka Koper: Hasić, Marič, Handanagič, Guberac, Aljaž Struna, Grižonič, Tomić, Andraž Struna, Jelenić, Bubanja, Osterc.
Koprčani, ki so branili naslov prvaka, so letos osvojili tretje mesto in bodo tako kot četrta Olimpija igrali v kvalifikacijah za Evropsko ligo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zadetek Beriča za naslov

Nejc Kolman je bil slab polčas nesojeni junak Domžal, saj je ob koncu 1. polčasa nepričakovano popeljal Primorje v vodstvo z 1:0 proti Mariboru, hkrati pa so takrat proti Olimpiji povedli tudi "ravbarji".

Kapetan in adut iz rokava za nov naslov
Ob Kamniški Bistrici so Domžalčani povsem nadigrali in razbili "zmaje" (3:0) ter samo še čakali na novice iz Primorske. Popolna ofenziva "vijoličastih" je obrodila prve sadove šele v 71. minuti, ko je po visoki podaji Rajka Repa v kazenski prostor s 5 metrov zadel Marcos Tavares, s 16 goli prvi strelec Prve lige si. Nato si je Rep nespametno priigral še drugi rumeni karton in izključitev. Dramo v 36. krogu je preprečil Robert Berič, ki ga je z natančno podajo našel Aleksander Rajčević, 19-letni Krčan pa je natančno zadel za 2:1 in novo šampionsko slavje Maribora.

42 minut v igri odločitev v Ljudskem vrtu
V primeru izidov, ki so veljali med 43. in 85. minuto srečanja v Ajdovščini (1:0 in 1:1), bi o naslovu slovenskega prvaka odločal obračun zadnjega kroga med Mariborom in Domžalami. V primeru izenačenosti po točkah bi odločale medsebojne tekme in nato razlika v golih na teh tekmah. V 9. krogu je bilo 0:1 za Maribor, v 18. in 27. pa ni bilo zmagovalca (1:1 in 2:2), kar bi pomenilo, da bi morale Domžale v Ljudskem vrtu zmagati (če bi Maribor osvojil točko, bi morale Domžale slaviti z vsaj dvema goloma prednosti).

Končnici 1. polčasov po okusu Domžal
Mariborčani so neuspešno pletli igro okoli Primorcev, ki so kljub vsem težavam odločili za borben pristop, na drugi strani pa je gostom tudi zmanjkalo nekaj sreče. V 17. minuti je Taveres zatresel ajdovsko mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. V 28. minuti je Etien Velikonja že ukanil vratarja Suhonjiča, a je žogo na poti v mrežo zaustavila prečka. Jalovo pobudo Štajercev je ob koncu polčasa kaznoval Nejc Kolman, ki je prodrl po sredini igrišča in z natančnim strelom z razdalje ukanil Mateja Radana.

Skoraj istočasno so Domžale povedle proti Olimpiji. V 44. minuti so gostitelji odigrali lepo akcijo. Slobodan Vuk je začel akcijo po sredini, nato je 17-letni debitant Marko Kovjenić z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Jernej Smukavec in premagal Kristiana Lipovca, ki je tokrat branil "zeleno-bela" vrata.

Drugi del razveselil "vijoličaste"
Nadaljevanje je prineslo visoko zmago Domžal, za katere sta atraktivno zadela Slobodan Vuk in Tadej Apatič, in preobrat Maribora, ki je osvojil pričakovani in načrtovani naslov.

Osterc potrdil tretje mesto
Koprčani so se od domačih gledalcev poslovili z minimalno zmago proti Celjanom. Ob nastopu oslabljenih moštev so gledalci večji del tekme gledali povprečen, a borben nogomet, odločitev o zmagovalcu pa je padla v končnici prvega dela, ko je zadel izkušeni Milan Osterc, potem ko je v mrežo pospravil odbitek po prostem strelu Konstantina Vassiljeva. Branilci naslova so tako dokončno zasedli 3. mesto na lestvic.

"Orli" skočili na 8. mesto
Kranjčani so z golom Ajdina Redžića z uvoda 2. polčasa dobili obračun z Gorico in s tem na 8. mestu prehiteli Nafto. Triglavu se je pobuda iz prvega dela obrestovala v 53. minuti. Po podaji Dragana Ovčine iz kota je do strela prišel Petar Stojnić, vratar Anžet Rupnik je žogo še odbil, toda le do Redžića, ki jo je potisnil v gol.

Potop Nafte v zadnje pol ure
Velenjčani so z dobro igro v drugem polčasu dosegli visoko zmago s 4:0, ki jim ne pomeni veliko, medtem ko je poraz Nafto poslal na deveto mesto. V 64. minuti so "knapi" povedli, ko je z glavo zadel Elvis Bratanović, nato se je prednost hitro poviševala. Najprej je dvoboj ena na ena dobil Denis Grbić, v zadnjih minutah pa sta zadela še Rajko Rotman in Doris Kelenc.