1. krog Prve lige se je končal s ponedeljkovim dvobojem med Celjem in Taborom Sežano. Gostje so z dvema zadetkoma Dina Stančiča povedli z 0:2, toda Celjani so izenačili in iztržili remi, s tem pa končali niz dveh porazov. Tabor Sežana je četrtič zapored neporažena. Foto: www.alesfevzer.com

V 40. minuti se je prvič zatresla mreža, po kotu je bil na prvi vratnici z glavo natančen Dino Stančič, ki je s svojim šestim golom sezone (s tem je na vrhu izenačen z Mustafo Nukićem) vodstvo gostov povišal v 55. minuti. Podajalec je bil Denis Kouao.

Celjani so imeli po uri igre lepo priložnost za znižanje zaostanka, toda Jan Koprivec je ubranil strel Ivana Božića. V 75. minuti se je izšlo: Božićev strel v kazenskem prostoru je sicer Koprivec spet ubranil, toda po odbiti žogi je Božić podal Žanu Medvedu, ki mu ni bilo težko zadeti.

Božić z izjemnim prostim strelom preprečil poraz Celja

Tekma se je razživela, razpoloženi Stančič je v 78. minuti sprožil bombo od daleč, Raduho je rešila vratnica. V naslednjem napadu pa navdušenje 300 gledalcev na stadionu Z'Dežele. Božić je za izenačenje na 2:2 imenitno meril s prostega strela, Koprivec je bil ob svoji desni vratnici nemočen.

Celjani so bili bližje zmagi. V 84. minuti je Tjaš Begić po lepem prodoru pripravil priložnost za Danca Adama Jakobsena, ki pa z osmih metrov ni premagal Koprivca.

Razmerje v strelih je bilo 17:8 (v okvir vrat 7:5).

Dušan Kosić, ki je bil s Celjem prvak v predlanski sezoni, je moral začeti brez Rodrigueja Bongonguija, ki je bil v zadnjem času v dobri formi, in Fahda Ndzengueja, v 20. minuti pa je ostal še brez Kevina Doukoureja Grobryja, ki je prav tako staknil poškodbo.