V nadaljevanju prekinjenega srečanja je sprva nase najresneje opozarjal napadalec Kopra Nardin Mulahusejnović, ki je dvakrat neuspešno poskusil, v 39. minuti pa zadel za vodstvo gostov z 1:0. Potem ko je prejel podajo povratnika pri kanarčkih Maksa Barišića z desne strani, mu je prvi strel domača obramba še blokirala, z drugim pa je po tleh matiral Luko Janžekoviča.

Tokrat posijalo sonce: Remi Aluminija in Kopra

Štiri minute pred tem je pri Koprčanih, ki so bili več pri žogi in konkretnejši, slabo sklenil akcijo Stefan Stevanović, ki je bil nenatančen tudi v 44. minuti.

Gostitelji so najobetavnejšo akcijo izpeljali v 32. minuti, ko sta bila po podaji z desne strani za malce prekratka David Flakus Bosilj in Tilen Pečnik.

Matjašič izenačil takoj po odmoru

Je pa Aluminij izenačil že na začetku 48. minute, ko je Jure Matjašič sprožil z roba kazenskega prostora malce z desne strani in zastresel mrežo z diagonalnim strelom.

Tudi sicer so bili Kidričani v tem delu tekme boljši tekmec, Matjašič je poskusil še v 55. in 62. minuti. Posebej prvi strel je bil nevaren, a se je izkazal vratar Ivan Vargić, po enkrat pa sta bila neuspešna Pečnik in Flakus Bosilj.

Viharen uvod v sezono za nogometaše Gorice

Mulahusejnović stresel še prečko

Na drugi strani so Koprčani, ki so si v 66. minuti skorajda zabili avtogol, znova zagrozili prek Mulahusejnovića, ki je s strelom z glavo stresel prečko. V 77. minuti je iz ugodnega položaja v kazenskem prostoru zgrešil Bojan Knežević. Že v sodnikovem podaljšku je imel žogo za zmago Luka Vekić, a je Janžekovič dobro posredoval po strelu iz bližine.

Pomočnica sodnika je bila prvič v zgodovini slovenske prve lige ženska, nekdanja nogometašica Pomurja Staša Špur.