Po tekmi so nekateri mariborski navijači vdrli na zelenico in od nogometašev zahtevali, naj si slečejo drese. Foto: Miloš Vujinović/BoBo

Navijači so v Mariboru zelo temperamentni, pričakovalo se je, da bomo prišli na to želeno prvo mesto, a moramo biti hrabri in narediti vse, da bomo čimprej prvi.

Darko Milanič
V Mariboru navijačem prekipelo
Mertelj, Milanič in Obradović po remiju

V Ljudskem vrtu so bili razočarani. Olimpija je v soboto v Stožicah klonila pred Krškim (0:1), kar je pomenilo, da se lahko vijoličasti z zmago nad Koprom zavihtijo na sam vrh. Toda Primorci so imeli drugačne načrte.

V pičlih petih minutah drugega polčasa so rezultat, potem ko je v prvem delu Milivoje Novaković zadel z bele točke, spreobrnili sebi v prid, igrali so odlično, skoraj vsak njihov napad je bil nevaren. Šele v končnici tekme je 'Nova' premagal Vjekoslava Tomića. 36-letni Ljubljančan je v sodnikovem dodatku zapravil možnost celo za zmago.

Nerazumljiv padec zbranosti
Maribor je sicer izkoristil spodrsljaj Olimpije, a le deloma. Aktualni državni prvaki so v primerjavi z večnim tekmecem pridobili točko, a na lestvici še vedno zaostajajo za točko. Trener Maribora Darko Milanić je po tekmi priznal, da je bila to za njegove varovance zelo težka in čustvena tekma. "V prvem polčasu smo prevladovali, povedli. Čutila se je energija od vsepovsod, veliko veselje. Potem pa se je zgodil nerazumljiv padec zbranosti, slabe odločitve na igrišču, ki so privedle do vodstva gostov," je priznal 48-letnik.

Koprska strelca dosegla mejnika
Jasmina Handanovića sta v 71. in 76. minuti premagala Jaka Štromajer in Jan Andrejašič. Prvi je dosegel svoj 30. zadetek v najelitnejši slovenski nogometni ligi, drugi pa šele svojega prvega. "Kljub temu smo se dobro odzvali, z izenačenjem in lepo priložnostjo za zmago. Ni nam uspelo in smo razočarani. To je opazno, vendar se je treba iz te tekme nekaj naučiti in pokazati na naslednjih, da je šlo le za spodrsljaj,” je povedal Izolan, ki je na trenerski klopi spomladi nasledil Krunoslava Jurčića.

Milanič incidenta ni želel pogrevati
Milanič se po tekmi ni želel dotakniti incidenta, ki se je zgodil po zadnjem sodnikovem žvižgu, ko je na zelenico vdrlo nekaj mariborskih navijačev in od nogometašev zahtevalo, naj si slečejo drese. Ti so "navodilo" upoštevali, eden izmed navijačev pa je drese nato odnesel na sredino igrišča, jih odložil na tla in se v spremstvu varnostnika vrnil nazaj. "Navijači so v Mariboru zelo temperamentni, pričakovalo se je, da bomo prišli na to želeno prvo mesto, a moramo biti hrabri in narediti vse, da bomo čim prej prvi," je dejal za Kanal A in sklenil: "Imamo še dosti tekem, niti slučajno ni bilo lahko, na papirju je velikokrat lahko, a niti slučajno ni bilo tako. Hrabri moramo biti še naprej."
Kot je znano, so pred dobrima dvema tednoma Viole obiskale mariborske nogometaše na treningu in jim postavile ultimat, da morajo do konca sezone osvojiti vseh 24 mogočih točk. Ta dogodek je bil tudi povod za afero Ibraimi.

Mariborčane v naslednjem krogu čaka izjemno težka preizkušnja - štajerski derbi v gosteh pri Celju, medtem ko se bo Olimpija, prav tako v gosteh, pomerila s Koprčani.