Mariborčani so po težavah v uvodnem krogu kvalifikacij Evropske konferenčne lige proti malteški Birkirkari, ki so jih sicer uspešno rešili, zelo prepričljivo začeli novo državno prvenstvo.

Mariborčani tokrat niso dovolili presenečenja Kalcerju, ki jim je lani zadal boleč poraz. Vijoličasti so z zmago prekinili niz enajstih tekem neporaženosti varovancev Oliverja Bogatinova – ta danes ni vodil svoje ekipe zaradi kazni. Ti so bili lani prava uspešnica pomladi, saj so mlinarji v drugem delu prvenstva izgubili zgolj eno od skupno 16 tekem.

Maribor se je oddolžil za lanski poraz v prvem krogu

Hat-trick Jakupovića
Maribor je zapretil že v 3. minuti, ko se je Ivan Brnić znašel iz oči v oči z vratarjem Kalcerja. Vijoličasti so povedli v 28. minuti. Po napaki Sandija Nuhanovića na sredini igrišča je do žoge prišel Martin Milec, ki je z desne strani poslal predložek pred vrata, Arnel Jakupović pa je zadel od blizu.

Kuzmić iz Mure na Dansko, prihaja Trontelj

Mladi slovenski nogometaš Srđan Kuzmić bo kariero nadaljeval na Danskem. Kot je sporočil njegov dosedanji klub Mura, bo 19-letni branilec odslej igral za Viborg.

V Muro pa kot novinec prihaja Žan Trontelj. Član Mure bo do leta 2026 in bo zamenjal prav Kuzmića. Doslej je Trontelj v slovenskih ligaških tekmovanjih novinec pri Muri zbral 89 nastopov za Bravo in 36 tekem v 2. SNL.

V 36. minuti je Maribor povišal vodstvo, znova je zadel Jakupović. Po dolgi podaji Luke Uskokovića je z leve strani v kazenski prostor žogo poslal Brnić, tam je dobro utekel Jakupović, ki je znova brez težav ugnal vratarja Kalcerja. V 40. minuti so bili Mariborčani znova nevarni, Brnić je s predložkom iz prostega strela zaposlil Uskokovića, ki je streljal z glavo, žoga pa je končala ob desni vratnici.

Brnić je v 57. minuti streljal z roba kazenskega prostora, žoga je končala ob levi vratnici. V 62. minuti je Maribor vodil že z 0:3, med strelce se je še tretjič vpisal Jakupović. V akciji Brnića in Marina Laušića je Tin Hrvoj v kazenskem prostoru nepravilno na tla spravil Laušića. Sodnik je po pregledu VAR-a pokazal na belo točko, 11-metrovko je zanesljivo izvedel Jakupović.

V 63. minuti je imel priložnost Kalcer, Nino Kukovec je streljal z glavo, zadel je vratnico.

V 88. minuti je vratarja Kalcerja z diagonalnim strelom premagal še Jan Repas, potem ko mu je predložek v kazenski prostor poslal Aljaž Antolin.

Riera na klopi Celja debitiral z remijem
Aluminij se je po enem letu vrnil med prvoligaše, za začetek pa so gostili ambiciozne Celjane. Te je prvič vodil Albert Riera, ki je Olimpijo povedel do dvojne krone.

Aluminij je povedel v 4. minuti po napaki celjske obrambe. Sandro Jovanović je krenil silovito proti golu, streljal je z okoli 11 metrov in premagal vratarja Celja.

Aljoša Matko je v 59. minuti izenačil. Veliko dela je opravil Mario Kvesić, ki je pobegnil svojemu čuvaju, pretekel kar nekaj metrov, nato pa lepo zaposlil Matka, ki je žogo poslal v nasprotni kot vrat domačih.

V 79. minuti je Aluminij znova zadel, Jakov Katuša je streljal z okoli 18 m v desni spodnji kot. Luka Bobičanec je v 89. minuti Celjanom priigral točko, ko je po lepi akciji natančno meril z okoli 11 metrov in žogo poslal pod prečko.