Milan Osterc je povzročal precej preglavic branilcem Maribora. Foto: MMC RTV SLO
Dare Vršič
Vršič je Olimpijo popeljal v vodstvo. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Enes Rujovič in Rok Roj
Prvo letošnjo tekmo med Primorjem in Olimpijo so prepričljivo dobili gostitelji, ki so Ljubljančane premagali kar s 5:1. Častni gol za Olimpijo je dosegel Enes Rujovič. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Rudar
Velenjčani so na zadnjih tekmah strelsko zelo razpoloženi. Olimpiji na 4. mestu so se približali le na točko. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Koper boljši od Maribora
Primorje ohladilo "vročo" Olimpijo
Golijada Rudarja se nadaljuje

Po 20. krogu 28. februarja je imel Maribor 11 točk prednosti pred Domžalčani, v vsega petih krogih pa je lepa prednost skopnela kot spomladanski sneg.

Maribor je letos dobil obe medsebojni tekmi proti aktualnim prvakom iz Kopra (1:0 v gosteh in 2:0 v Mariboru). Trener Darko Milanič zaradi poškodbe ni mogel računati na Marka Pridigarja, Aleša Mertlja in Aleša Majerja, Robert Berić, ki je vstopil v 76. minuti. Koprčani zaradi neurejenih papirjev niso mogli računati na Davida Eto'oja, Filipa Timova in Matka Obradovića, zaradi poškodbe ni igral Ivica Guberac, zaradi istega razloga pa je bil vprašljiv nastop Milana Osterca, z 11 goli z naskokom prvega klubskega strelca, ki pa je vendarle začel v prvi postavi.

Tako Maribor kot Luka Koper nista v optimalni formi, saj sta obe na zadnjih štirih tekmah pred 25. krogom osvojili le po štiri točke. Prvi polčas je bil precej izenačen, nekaj več priložnosti so imeli vijoličasti. Etien Velikonja je sprožil prvi nevarnejši strel proti golu, ko je z roba kazenskega prostora po tleh nameril proti levemu kotu, a je Ermin Hasić žogo ukrotil. Nevarno je streljal tudi Rajko Rep, žoga je z okoli 18 metrov le malce zgrešila vrata. V nadaljevanju so do strelov prišli tudi domači nogometaši prek Konstantina Vasiljeva in Aljaža Strune, a se izid ni spremenil.

Prvenec Vasiljeva v dresu Kopra
Gostitelji so povedli na začetku drugega polčasa. Na sredini igrišča je v napad krenil Osterc, si izmenjal dvojno podajo z Vasiljevim, najboljši strelec kluba je nato "preskočil" žogo in jo prepustil Struni, ki je neovirano pritekel z leve strani in rutinirano premagal Mateja Radana. Čuvaj mariborske mreže je v 68. minuti podrl Mitjo Brulca, sodnik pa je pokazal na belo točko, s katere je svoj peti zadetek v letošnji sezoni dosegel vratar gostiteljev Ermin Hasić.

Bojan Đukić je nekaj trenutkov pred tem zatresel mrežo, a bil v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 1:0. Piko na i in končni izid je s svojim prvim zadetkom v koprskem dresu postavil Vasiljev. Estonski reprezentant je Radana matiral z okoli desetih metrov s strelom po tleh.

Olimpija ni upravičila vloge favorita
Ljubljančani so v Ajdovščino prišli kot nesporni favorit, a domov odšli z le točko. Gostitelji niso mogli računati na trojico nogometašev, ljubljanskemu strategu Dušanu Kosiču pa je manjkala kar šesterica, vključno z Daliborjem Radujkom in Sašo Ranićem. Primorje je v vodstvo popeljal Jaka Ihbeisheh v 23. minuti. Premoč je Primorje kronalo po hitrem protinapadu, ko je Amer Jukan podal Marku Božiču, ta pa pred vrata Damirja Botonjića, ki ga je premagal Ihbeisheh. Vodstvo domačinov je trajalo le štiri minute. Boban Jovič je s strelom po tleh s sredine kazenskega prostora ugnal Božjaka. Goste je po zapravljeni priložnosti Jukana v vodstvo popeljal Dare Vršič, ki je prišel do sredine kazenskega prostora Primorja in zlahka zadel.

Na začetku drugega polčasa so imeli pobudo Ajdovci, ki so jih Ljubljančani brez težav držali pod nadzorom, a le do 68. minute, ko so gostitelji po prostem strelu preko Nevena Čuturila izenačili. V zaključku tekme je Vršič sprožil nekaj strelov, najlepšo priložnost za zmago pa je imelo Primorje tik pred koncem tekme, ko se je ob Čuturilovem strelu izkazal Botonjić.

Upi Triglava po preobratu hitro zatrti
V Kranju je okoli 300 gledalcev prvi zadetek videlo v 37. minuti. Ob prvem strelu na vrata je Rudar dosegel prvi gol; ob prostem strelu Amela Mujakovića se je v gneči pred vrati Pelka nekdo dotaknil žoge, ki je preskočila vratarja. Dragan Čadikovski je drugi strel "knapov" spremenil v drugi zadetek. Po kombinaciji na levi strani kazenskega prostora je Čadikovski zadel v daljši kot Pelka.

Triglav je na začetku nadaljevanja igre znižal, ko je po podaji Dejana Dimitrova z desne strani iz bližine zadel Dragan Ovčina. Upe po preobratu so Velenjčani hitro zatrli v kali, ko je Čadikovski v 52. minuti zanesljivo izvedel najstrožjo kazen, Rajko Rotman pa je z volejem v 68. minuti dokončno odločil zmagovalca.