Jan Repas je izigral obrambo Olimpije in Domžale v 10. minuti povedel v vodstvo. Foto: www.alesfevzer.com

Domžale so izkoristile svojo priložnost in zadele. Mi smo v prvem polčasu igrali zelo slabo, nerazumljivo se je žoga preveč nabijala naprej. V drugem polčasu smo prevzeli niti v svoje roke in igrali bolje, a v zaključkih napada, pri predložkih in strelih na gol, nismo bili natančni. Ni bilo posebne menjave sistema, pri uporabi 4-3-3, 4-1-4-1 ali 4-2-3-1 gre za nianse. Po treh treningih bi bilo iluzorno kar koli pričakovati, rekel sem, naj igrajo tako, kot so igrali pri Luki. Čaka nas še ogromno dela.

Marijan Pušnik, trener Olimpije
Blessing Eleke
Blessing Eleke je bil nevaren pred golom Domžal, a tako želenega zadetka mu ni uspelo doseči. Foto: www.alesfevzer.com
Navijači Olimpije
Tekma ob Kamniški Bistrici je bila zaradi odvržene pirotehnike na zelenico - to so storili navijači Olimpije - po dobre pol ure igre za nekaj minut prekinjena. Foto: www.alesfevzer.com
Krško
Nogometaši Krškega so se dobro zoperstavili Celjanom, a so vseeno klonili. Foto: www.alesfevzer.com
Kirm: Nismo najbolj uigrani, a to ni izgovor
Pušnik debitiral s porazom v Domžalah
Zmaga Celjanov v Krškem

Olimpija je ob Kamniški Bistrici skušala znižati zaostanek za Mariborom, ki je gladko dobil sobotni obračun z Aluminijem (4:1), a se jim načrt ni izšel - po novi točkovni ničli zdaj za vijoličastimi na prvenstveni lestvici zaostajajo že za 9 točk.

To je bil za Olimpijo že tretji zaporedni poraz v spomladanskem delu domačega prvenstva. Najprej so za uvod v Ljudskem vrtu izgubili večni derbi z Mariborom (1:0), sledil je polom v Stožicah proti velenjskemu Rudarju (2:4), zdaj še poraz v Domžalah.

Repas izkoristil slabo obrambo Olimpije
Domžalčani so povedli v 10. minuti po uspešno izvedenem protinapadu, v katerem se je odlično znašel Jan Repas. Ta se je spretno izognil najprej Dinu Štiglecu, nato je preigral še Kenana Bajrića in z natančno odmerjenim diagonalnim strelom z desnico žogo poslal v spodnji desni kot nemočnega vratarja Nejca Vidmarja. V ljubljanski ekipi je Domžalčanom še najbolj pretil Blessing Eleke, ki si je priigral nekaj nevarnih polpriložnosti, še najbolj vroče je bilo v 35. minuti, ko je poskus Nigerijca z glavo z golove črte odbil Matija Širok. Malo predtem je bila tekma zaradi odvrženih bakel gostujočih navijačev na zelenico za nekaj trenutkov prekinjena.

Obrenović dosodil 11-m, a si je premislil
V 37. minuti je nato glavni sodnik Rade Obrenović razjezil domačo klop, saj je po prekršku Bajrića nad domžalskim napadalcem Alenom Ožboltom že pokazal na belo točko, a je nato po posvetovanju s sodnikom za golom spremenil svojo odločitev. Do odmora si ekipi nista priigrali več resnejših priložnosti.

Olimpija jalovo napadala
V nadaljevanju so gostje igrali še podjetneje, vendar se je vse ustavilo pri zadnji podaji ali predložku. Še največ obetavnih priložnosti je tako zapravil Kingsley Boateng, ki je z netočnimi podajami oziroma predložki svoje soigralce spravljal v obup. V 74. minuti je Olimpija zapretila prek rezervista Leona Benka, ki je sprožil proti domačim vratom, a je vratar Dejan Milić njegov strel ubranil. V 87. minuti so Ljubljančani gostiteljem zapretili še zadnjič, rezervist Julius Wobay je z desne strani v kazenski prostor poslal predložek, ob drugi vratnici se je znašel Rok Kronaveter in izsilil pomembno obrambo Milića. Ta je za nekaj časa obležal na tleh po trku z Elekejem. Po petih minutah sodnikovega dodatka se je Obrenovićeva piščalka oglasila še zadnjič.

Pušnik: Čaka nas še ogromno dela
"Domžale so izkoristile svojo priložnost in zadele. Mi smo v prvem polčasu igrali zelo slabo, nerazumljivo se je žoga preveč nabijala naprej. V drugem polčasu smo prevzeli niti v svoje roke in igrali bolje, a v zaključkih napada, pri predložkih in strelih na gol, nismo bili natančni. Ni bilo posebne menjave sistema, pri uporabi 4-3-3, 4-1-4-1 ali 4-2-3-1 gre za nianse. Po treh treningih bi bilo iluzorno kar koli pričakovati, rekel sem, naj igrajo tako, kot so igrali pri Luki. Čaka nas še ogromno dela," je po tekmi dejal novi (stari) trener Olimpije Marijan Pušnik.

Celjani s tremi točkami iz Krškega
Celje je v gosteh premagalo Krško (2:3). Celjani so povedli v 26. minuti, ko je Lovro Cvek žogo med nogama Marka Zalokarja spravil v mrežo. Zanj je bil to prvi gol v celjskem dresu, za Celjane pa prvi gol na gostovanjih v Krškem. Tudi po tem golu so bili gostje nevarnejši, že v 35. minuti se je mreža gostiteljev zatresla še drugič. Goran Cvijanović je na desni strani izvajal kot, v skoku je bil najvišji Luka Belić, Zalokar je žogo sicer odbil, vendar je šla čez golovo črto, tako da se je 20-letni napadalec - tako kot pred njim Cvek - veselil svojega prvega gola v celjskem dresu. Po zaostanku dveh golov so Krčani drugi polčas začeli veliko odločneje, kar se jim je v 57. minuti obrestovalo, ko je Filip Dangubić uspešno izvedel enajstmetrovko, za katero je bil zaslužen hitronogi Mensah.

Toda že dve minuti pozneje so Krčani naredili novo napako v obrambi, ko so bili v svojem kazenskem prostoru premalo odločni ob akciji Amara Rahmanovića, ki je s strelom po tleh premagal nemočnega Zalokarja. Končni izid je z novo uspešno izvedeno enajstmetrovko postavil Dangubić.