Dušan Kosić je v prejšnjem krogu našel recept za zmago nad Olimpijo (1:0), tokrat pa njegovim varovancem ni uspelo streti Krškega. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani tako niso nadgradili zmage nad Olimpijo, vseeno pa zanesljivo ostajajo na četrtem mestu. Krško je po treh prvenstvenih porazih le osvojilo točko, ki pa mu v boju za obstanek verjetno ne bo veliko pomagala.

Kosić: Na postavljeno obrambo nismo ničesar skupaj spravili

V prvem polčasu je bilo nekajkrat vroče pred obojimi vrati. Po 20 minutah je s 25 metrov ustrelil Rudi Požeg Vancaš, vratar Žiga Frelih je bil na mestu. V naslednjem napadu je po zmedi v celjski obrambi poskusil Ante Vukušić. Igra se je nato spet preselila pred gol Krškega, kjer se je Dario Vizinger srečal iz oči v oči s Frelihom. Ta se je še enkrat izkazal v 40. minuti, ko sta lepo kombinirala Požeg Vancaš in Vizinger.

V drugem delu so imeli gostje nekaj več zrelih priložnosti. Kmalu po odmoru je Luka Volarič v prazno postal Nina Pungarška in poskusil od daleč. Po uri igre je prvi strelec Celja Rudi Požeg Vancaš zaradi poškodbe odšepal z igrišča. V 87. minuti je Elvir Ibišević simuliral prekršek za najstrožjo kazen, a mu je sodnik Damir Skomina pokazal rumeni karton. V isti minuti so imeli gostje priložnost za zmago. V kazenskem prostoru je z desne strani močno ustrelil Luka Vekić, Metod Jurhar pa je žogo odbil v kot.