Mariborčani so še osmič zapored premagali nogometaše Gorice, ti so štajersko ekipo nazadnje premagali 13. avgusta 2016. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec

Vijoličasti so v Športnem parku Nova Gorica povedli ekspresno hitro (po minuti in 22 sekundah) s skupinsko akcijo – Dare Vršič je podal na levo stran Žanu Kolmaniču, ta pa se je izkazal z natančnim predložkom, z glavo je spretno zadel Jan Mlakar.

V 10. minuti sta Mlakar in Kolmanič spet lepo sodelovala, Mlakar je skušal zaposliti Luko Zahovića, a je Bede Amarachi Osuji pred njim izbil žogo v kot. Ravno Osuji je poskrbel za prvo pravo priložnost Goričanov v 16. minuti, ko je streljal z vrha kazenskega prostora, zadel je prečko.

Gorica ostaja redna stranka Mariborčanov

V 27. minuti je razigrani Kolmanič z leve strani poslal podajo pred vrata, sam je iz prve streljal, a je Dino Hotić žogo poslal prek vrat.

V 31. minuti je imel Grega Sorčan srečo, da dolga podaja ob pomoči vetra ni končala v njegovi mreži. V 33. minuti so imeli Goričani obetavno priložnost, ko je po podaji iz kota Žiga Lipušček meril z glavo, njegov poskus je končal nad mariborskimi vrati.

V 35. minuti pa so Mariborčani povišali vodstvo – akcijo je sprožil Hotić, ki je z levico močno streljal z okoli 18 metrov, Sorčan je njegov poskus ubranil, a se je žoga odbila do Mlakarja, ki s strelom ni okleval (0:2). Mlakar je bil v 41. minuti blizu hat-tricka, ko je streljal iz obrata, Goričane je rešila vratnica.

Mlakar dvakrat zatresel mrežo Gorice

Luka Zahović je imel ob koncu prvega polčasa dve priložnosti, z obrambama pa se je izkazal Sorčan.

Zahović zadel dvakrat, en gol razveljavljen
Goričani so v drugi polčas krenili odločneje, nizali so priložnosti – v 49. minuti je Etien Velikonja zadel vratnico, nevaren je bil tudi strel Andrije Filipovića iz obrata v 55. minuti –, a nasprotne mreže jim ni uspelo zadeti. Zato je to v 60. minuti uspelo Zahoviću (podal mu je Kolmanič), a je stranski sodnik gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja, ki pa ga očitno ni bilo (sporno situacijo si lahko pogledate v videu na levi).

Stranski sodnik razveljavil gol Zahovića

Po pritisku Gorice so v 77. minuti le zadeli – po dolgi podaja v kazenski prostor je žogo izbil Alexandru Cretu, a le do Etiena Velikonje, ki si je izboril prostor in žogo z natančnim strelom poslal ob levi vratnici (1:2).

Gorica je krenila v napad, a upanje za izenačenje je tlelo le pet minut. Po kotu so namreč v 82. minuti Mariborčani izenačili – po podaji Amirja Derviševiča je bil v kazenskem prostoru najvišji Gregor Bajde, žogo je podaljšal na drugo vratnico k Luki Zahoviću, ta pa je bil višji od Sorčana in se po strelu z glavo vendarle vpisal med strelce.

Velikonja v polno za Gorico, Zahović za Maribor

Mura izvlekla remi na Fazaneriji
Na Fazaneriji so gledalci lahko videli kar šest golov. Mura, ki se bori za Evropo, in Rudar, ki išče točke, da bi se izognil devetemu mestu, ki prinaša dodatne kvalifikacije, sta se razšla z remijem (3:3).

Bolje so začeli Velenjčani, že v 4. minuti so dosegli vodilni gol – Marko Ćosić je z globinsko podajo zaposlil Žigo Škofleka, ki je z levico streljal v spodnji levi kot. Mura je izenačila v 31. minuti – Amadej Maroša se je dobro znašel v kazenskem prostoru, podaljšal je žogo do Armina Čerimagića, ki je z desetih metrov močno streljal, čeprav je bil Marko Pridigar na žogi, je bil strel premočan, tako da se je žoga vseeno odkotalila v mrežo.

Mura z osvojeno točko sicer ni izpolnila cilja, da na prvenstveni lestvici na četrtem mestu vsaj začasno prehiti Celje. Foto: www.alesfevzer.com

Rudar je hitro po začetku drugega polčasa spet povedel, med strelce se je vpisal Škoflek – natančno podajo je z leve strani v kazenski prostor poslal Damjan Trifković, tam pa je bil na mestu Škoflek, ki je neoviran z glavo premagal Matka Obradovića (1:2). V 68. minuti so knapi povišali vodstvo (1:3) – Milan Tučić je zadel od blizu, potem ko se je otresel obrambe, je meril v desni kot. Mura se ni predala, v 81. minuti je najprej Klemen Šturm poslal podajo pred vrata, tam pa je z glavo zadel Nino Kouter. V 93. minuti pa je gostiteljem uspelo izenačiti, ko je rezervist Rok Sirk po podaji Nika Lorbka premagal Pridigarja.

Šest golov v Stožicah
V zadnji tekmi dneva je Olimpija premagala Triglav (4:2).

Luka Majcen se je z golom proti Olimpiji povzpel na vrh lestvice najboljših strelcev – dosegel je 15 golov. Tam mu družbo dela Rok Kronaveter. Foto: www.alesfevzer.com

Prvi so zadeli gostje, v protinapadu je po podaji z desne strani žogo pred vrati sprejel Luka Majcen, ki je natančno meril (0:1). Ljubljančani so izenačili v 32. minuti – po izvedenem prostem strelu Roka Kronavetra z 20 metrov se je žoga odbila od živega zidu Triglava do Marka Putinčanina, ki je izkoristil dejstvo, da je bil gostujoči vratar Darjan Curanović pokrit, s strelom po tleh je izid izenačil (1:1). Obleganje Olimpije se je nadaljevalo, v 44. minuti pa je po podaji z desne strani Asmirja Suljića v kazenski prostor z glavo zadel Vitalijs Maksimenko (2:1).

Olimpija po zaostanku do treh točk proti Triglavu

Kranjčani so drugi polčas začeli bolje, a so jih zmaji v 59. minuti utišali, ko je Endri Cekici z močnim strelom z roba kazenskega prostora povišal vodstvo zmajev (3:1). Cekici in Rok Kronaveter sta izigrala obrambo Triglava v 87. minuti – Cekici je podal Kronavetru podajo pred vrata, Kronaveter je zadel z glavo (4:1). Kranjčani so hitro znižali zaostanek, Tin Karamatić je postavil končni rezultat.

Domžale so že v soboto slavile v Kidričevem (0:3), krog pa se bo sklenil v ponedeljek, ko bodo Celjani gostili Krško.