Zmaji so proti Radomljanom, ki jih je prvič vodil Darjan Slavic in ki so osvojili pomembno točko, s katero so zaradi boljše razlike med danimi in prejetimi goli vsaj do četrtka na predzadnjem mestu prehiteli Aluminij, prikazali dva različna polčasa. V prvem so bili precej boljši tekmec, imeli so številne priložnosti, v drugem pa so razočarali svoje navijače in ostali brez polnega izkupička.

Zadetki s tekme Olimpija - Kalcer Radomlje

Olimpija je povedla v 9. minuti iz protinapada. Nemanja Motika je podal žogo z leve strani v kazenski prostor, Diogo Pinto žoge ni najbolje zadel, odkotalila se je do Ivana Durdova, ki je bil pred vrati – njegov strel je bil dovolj močan, da je žoga šla čez golovo črto.

V 12. minuti je mrežo Kalcerja zatresel tudi Raul Florucz, ampak sodnik gola ni priznal, saj je bil v prepovedanem položaju. Na začetku 14. minute je Durdov z 12 m močno meril v desni zgornji kot. Toda slavje Olimpije ni trajalo dolgo, saj je sodnik gol razveljavil, ker je bil Motika v tej akciji v prepovedanem položaju.

Olimpija ni izkoristila priložnosti za povišanje vodstva.

V 38. minuti pa je izenačil Kalcer. Zadel je Matej Malenšek. Tin Hrvoj je podal pred vrata, Matevž Vidovšek je branil, toda žoga se je odbila do Malenška na drugi strani, ki je žogo pospravil v mrežo.

V 54. minuti je sodnik zaradi igre z roko v kazenskem prostoru Uroša Koruna pokazal na belo točko in Olimpija je imela novo priložnost za povišanje vodstva. Timi Max Elšnik je močno in natančno streljal (2:1).

Sodnik je v 60. minuti razveljavil gol Durdova zaradi prepovedanega položaja.

V 63. minuti je Kalcer zapretil, Hrvoj je streljal od blizu, toda žoga je letela mimo gola.

V 66. minuti je poskusil s strelom znotraj kazenskega prostora Pinto, toda žoga je zletela mimo vrat. V 72. minuti je protinapad Olimpije zaključil Admir Bristrić, ki je zadel zunanji del mreže.

Madžid Šošić je v 76. minuti močno streljal z 20 m, branil je Vidovšek. Šošić je nato izvedel kot, Gaber Dobrovoljc pa je z glavo matiral Vidovška (2:2).

Obe ekipi sta iskali priložnosti za nov zadetek, a delitve točk nista preprečili.

Celjani po številnih zapravljenih priložnostih le slavili
V prvih desetih minutah so Celjani dvakrat streljali v okvir vrat, pri prvi se je z obrambo izkazal Matija Orbanić, pri drugi pa je po podaji iz kota Nemanić za malo meril mimo vrat.

V 12. minuti je Matej Poplatnik z glavo nevarno streljal z 11 m, branil je vratar Celja Matjaž Rozman.

Celjani so po številnih zapravljenih priložnostih (med drugim zgrešena 11-metrovka) prvi gol dočakali ob koncu prvega polčasa, drugega pa na začetku drugega, ko je zadel Egor Prucev (na fotografiji). Foto: www.alesfevzer.com

V 25. minuti je celjski nogometaš David Zec streljal z glavo od blizu, toda žoga je šla čez gol. V 27. minuti je Tamar Svetlin po podaji Rolanda Aaronsa streljal s 17 m, zadel je okvir vrat. V 28. minuti je Zec zadel prečko, tako da se je Bravo znova rešil. V 29. minuti je Denis Popović poskusil z diagonalnim strelom presenetiti vratarja Brava, a njegov strel je končal nekaj centimetrov mimo vrat.

Matija Kavčić je v 29. minuti v kazenskem prostoru na tla zrušil Aaronsa, tako da je sodnik pokazal na belo točko. Popović je izvedel 11-metrovko, Orbanić pa ga je "prebral" in mu ubranil strel.

V 43. minuti so Celjani le proslavljali gol. Aarons je poslal predložek v kazenski prostor, Edmilson pa je z glavo natančno meril v levi spodnji kot (1:0).

V drugem delu so prvi zagrozili gosti, Jakovu Gurlici je vratar Matjaž Rozman, ki se je enkrat izkazal že v prvem polčasu, ko je ubranil strel z glavo Mateja Poplatnika.

Gola pa so se znova naprej razveselili Celjani. V 52. minuti je Egor Prucev z leve strani meril v desni spodnji kot in Celjani so vodili z 2:0.

V 63. minuti je Martin Pečar izvedel prosti strel z okoli 20 m in zadel, Bravo Kostel je znižal zaostanek (2:1). Pečar je v 85. minuti poslal predložek v kazenski prostor, tam je bil Tihomir Maksimović, ki pa zlate priložnosti (streljal je od blizu) ni izkoristil. V 87. minuti je zapretil še Jakoslav Stanković s strelom iz obrata, toda ni mu uspelo doseči gola za izenačenje.

Celjani po kopici priložnosti le ugnali Bravo
Junak Rogaške, ki je dosegla pomembno zmago v boju za obstanek, je Thalisson Charles. Foto: www.alesfevzer.com

Rogaška do pomembnih točk v boju za obstanek
Rogaška je na drugi sredni tekmi premagala Domžale z 1:0.

Thalisson Charles je ekipo že v 4. minuti povedel v vodstvo – po prostem strelu z desne strani se je odlično znašel v gneči in zadel iz težkega položaja.

Nogometaši Rogaške so nato brez težav zaustavljali napade Domžalčanov in dobili pomembne točke v boju za obstanek. Z njimi se je celo točkovno izenačil s sedmouvrščenimi Domžalčani, Aluminij pa zdaj zaostaja že šest točk.